Menu

Boris Johnson narzeka na zarobki premiera

Boris Johnson narzeka na zarobki premiera
Boris Johnson ma już dość pensji premiera i chciałby wrócić do swoich dawnych zarobków. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson obawia się o swoje finanse i boi się, że może mieć problem z właściwym wsparciem swoich dzieci. Prasa zauważa, że w związku z objęciem roli premiera, roczny dochód Johnsona znacznie się skurczył.
Reklama

Obejmując rolę premiera Boris Johnson musiał zrezygnować z licznych dodatkowych zajęć m.in. z regularnego pisania do "Daily Telegraph". Współpraca z dziennikiem gwarantowała mu roczny zarobek na poziomie 275 tys. funtów rocznie.

Obecnie Johnson otrzymuje jedynie pensję premiera w wysokości 150 tys. funtów rocznie - to znacznie mniej niż zarabiał wcześniej jako szeregowy polityk.

Jak informuje "The Times", Johnsonowi zaczyna doskwierać brak pieniedzy i obecnie obawia się, czy jest w stanie zapewnić opiekunkę swojemu najmłodszemu synowi Wilfredowi.

Dziennikarze podjęli się zadania oszacowania średnich miesięcznych wydatków premiera. Zwrócili uwagę, że premier wspiera również finansowo inne swoje dzieci, które obecnie studiują na uniwersytetach (Johnson był dwukrotnie żonaty, a z drugą żoną ma czworo dzieci - przyp. red.).

Premier wraz z partnerką mieszkają za darmo w budynku przy 11 Downing Street, ale z własnej kieszeni opłacają jedzenie i wszelkie zakupy do domu. Płacą również rachunek za każdym razem, gdy do jednej z rządowych rezydencji zaproszą np. członków rodziny bądź prywatnych znajomych.

Brytyjski premier rezyduje za darmo w niewielkim mieszkaniu przy 11 Downing Street. (Fot. Getty Images)

"Boris, podobnie jak inni premierzy, jest bardzo źle finansowany. Nie ma nawet gospodyni domowej - ma tylko jednego sprzątacza i obecnie ubolewa, że nie stać go na opiekunkę dla dziecka" - informuje dziennik "The Times" w oparciu o słowa znajomego Johnsona, który chciał zachować anonimowość.

"Utknął w mieszkaniu na Downing Street, które nie jest dobrym miejscem do życia. To nie Pałac Elizejski czy Biały Dom, gdzie jest mnóstwo przestrzeni. Jeśli on albo Carrie (partnerka Johnsona - przyp. red.) chcą wyjść do ogródka, muszą za każdym razem przejść przez biuro premiera, aby tam dotrzeć" - możemy przeczytać w dzienniku.

Media oceniają, że kłopoty finansowe premiera wpłynęły na jego zdolność do bycia skoncentrowanym i mogą znacznie wpłynąć na sposób zarządzania krajem.

Downing Street odmówiło odniesienia się w jakikolwiek sposób do doniesień o niskiej płacy premiera.

Czytaj więcej:

Boris Johnson wybrał imię dla swojego syna. Ma związek z epidemią

Johnson: Były plany awaryjne na wypadek mojej śmierci

Media: Johnson spędzi wakacje w Szkocji, w tym część na kempingu

Boris Johnson zapowiada nowe przepisy. 10 tys. funtów kary za łamanie zasad

  Komentarze
  • Mirek
   20 września, 14:21

   Pewnie w łapę bierze tylko głośno kwaśną jak cała reszta powinien jako Ci gil service mieć pensję o najwyżej średnia krajowa a ile zrobił dzieci to raczej trzeba było się zastanawiać wcześniej to kresach i zlodzieje jak cała reszta pozdrowienia dla cenzora pewnie to wydrukuj bo w londyńskim jest wolność słowa a on jest już w Mińsku gdzie ma nową robotę w tv

  • What?
   20 września, 14:39

   Ja ciezko pracuje za stawke 8.72 na godzine (kelnerka/barista/kp, bo nie ma ani sprzataczki ani osoby “na zmywaku”) po 6 czasem nawet 7 dni w tygodniu, nie mam ani czasu na normalne zycie ani pieniedzy, bo w Londynie wszystko jest mega drogie.
   Mieszkanie za darmo i pensja 150,000 rocznie i ten pan ma obawy? To jakis zart, naprawde
   Chetnie sie zamienie...
   Mysle nad zrobieniem tutaj jakiegos kursu np.ksiegowosci, ale nie wiem czy znajde czas na uczeszczanie do collegu, a online to chyba pic na wode. Nie chce do konca zycia pracowac za takie grosze i byc “nikim”...:(

  • Antyglupek
   20 września, 14:49

   @Mirek chłopie czy Ty wiesz co to znaki interpunkcyjne? Nie da się czytać tego słowotoku.

  • Ella
   20 września, 15:48

   Jak narzeka, to niech zrezygnuje z funkcji premiera. Dużo ludzi się ucieszy. Kto mu kazał tyle dzieci narobić? Trzeba myśleć glowa, a nie kut...

  • Bo
   20 września, 17:09

   zawsze moze poprosil elke by mu udostepnila kwadrat i moze zrezygnowac skoro grunt sie pali zanosi sie ze kolejny namiesza i poda sie do dymisji takie skutki brexitu

  • J23
   20 września, 18:03

   Next haha, czy ten kraj doczeka sie w koncu prawdziwego premiera? Bo od czasow Thatcher chyba tu takiego nie widzieli...

  • Jacek
   20 września, 18:08

   Mirek co Ty wypiles z rana?Wode po praniu!!!

  • Alex
   20 września, 19:04

   Ciesz się że masz robotę Borys

  • Janusz
   20 września, 19:10

   Mirek@ Mirek, napisz mi proszę, co bierzesz ? Ja chcę to samo ! Niezła faza. Ciekawe, czy jutro zrozumiesz to, co napisałeś ?

  • Badger
   20 września, 19:58

   No, po prostu premier zebrak, moze trzeba by zbiorke dla nieszczesnika zorganizowac? Narod dalby po funcie per capita czyli na leb i gotowe!

  • Gosc
   21 września, 00:52

   oj biedula popatrz z 12 tys miesięcznie musi jeszcze opłacić sam za jedzenie... a co on je? Taka klasa dzisiejszych 'liderów'

  • Bigboy
   21 września, 07:24

   trzeba biedaczysko przytulic

  • Czytelnik anonimowy
   21 września, 08:15

   Niech sprzeda dom pozatym ludzie otrzymuja za niski dochod ludzie padaja dlugi bo nie wyplacaja na czas rent emeretury ostatnio starsza Pani 80 lat rzucila sie z mostu nie miala na chleb .Niech idzie na zasilek otrzyma 80 futow tygodniowo dotacje do mieszkania zobaczy Ile kosztuje prad gaz rodzine nawet by mu nie starczylo na papier taletowy dobrze ze jesien liscie sa pozdrawiam milego dnia,

  • Estrela82
   21 września, 11:01

   Przecież to jest zagranie pod rezygnację. Namieszał i trzeba jakoś odejść! Ponoć więcej zarabiał jak pisał dla gazety i mniej stresu chłop miał niż teraz ma!

  • Do Mirka
   21 września, 13:57

   Mirek chlopino musiałeś coś wziąć ani jednego zdania po polsku nie napisałeś co to było i jak się nazywa ja też bym wziął ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama