Menu

Biznesmeni zwolnieni z kwarantanny w Anglii

Biznesmeni zwolnieni z kwarantanny w Anglii
Podróż służbowa musi jednak przynieść korzyści brytyjskiej gospodarce... (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd zniósł obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla biznesmenów podróżujących służbowo do Anglii. Nowe przepisy wejdą w życie jutro o godz. 4:00 rano - informuje BBC.
Reklama

Zasady zostaną złagodzone dla szefów zagranicznych międzynarodowych firm, którzy odwiedzają angielskie oddziały, a także dla szefów przedsiębiorstw planujących inwestycje. Z 14-dniowej kwarantanny będą zwolnieni też dyrektorzy brytyjskich firm, którzy wracają do kraju.

W każdym przypadku podróż służbowa musi zakończyć się transakcją, która stworzy lub zachowa 50 miejsc pracy lub doprowadzi do inwestycji w wysokości 100 tys. funtów.

Biznesmeni będą musieli wykazać w specjalnym piśmie, że ich podróż ma na celu dostarczenie korzyści biznesowych Wielkiej Brytanii. Dokument zostanie sprawdzony przez policję lub służby graniczne.

Nowa zasada pozwoli biznesmenom podróżować do Anglii z krajów, które nie znajdują się na liście tzw. korytarzy podróży, bez konieczności izolowania się przez 14 dni po przyjeździe.

Zmiany te ogłosił na Twitterze minister transportu, Grant Shapps. "Zagraniczni dyrektorzy, przebywając w Anglii, będą zwolnieni z zasad kwarantanny tylko w ramach określonej działalności biznesowej, która przyniesie korzyści brytyjskiej gospodarce" - podkreślił Shapps. "I będą mogli spotykać się z innymi tylko wtedy, gdy wymaga tego ta konkretna działalność" - dodał brytyjski minister.

Obecnie osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z większości krajów, w tym z Polski, muszą izolować się przez 14 dni. Złamanie zasad kwarantanny grozi grzywną w wysokości do 1 000 funtów.

Z przymusowej izolacji zwolnieni są m.in. pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Anglii, aby wykonywać obowiązki służbowe, a także kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym.

Pełna lista osób zwolnionych z obowiązku kwarantanny znajduje się na stronie brytyjskiego rządu

Czytaj więcej:

Rząd UK zniósł kwarantannę dla podróżnych z greckich wysp

Polacy muszą się liczyć z utrudnieniami w podróżach po Europie

UK rozważa zmiany w 14-dniowej kwarantannie po zakończeniu lockdownu

Anglia: Krótsza kwarantanna w zamian za test za nawet £120

  Komentarze
  • Janusz
   4 grudnia 2020, 19:22

   Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tej tzw. pandemii ?

  • Drakus
   4 grudnia 2020, 20:53

   W ramach działalności biznesowej przynoszącej korzyści Brytyjskiej gospodarce nie jesteś zagrożeniem. Ja przynoszę zbyt niskie korzyści więc będę musiał się zaszczepić żeby pójść do pracy. Dziwię się trochę że do mnie do pracy jeszcze nikt nie przyszedł zarażony, wszyscy musielibyśmy poddać się samoizolacji. Za odpowiednie korzyści to nawet gdy się zarazisz będzie to zwykła grypa.

  • Sarna
   5 grudnia 2020, 00:36

   Ale fałsz i obłuda, dramat, plują nam w twarz w biały dzien

  • Cezar-August
   5 grudnia 2020, 00:47

   do Janusz - nie mam i od samego początku nie miałem, cała ta "pandemia" została starannie zaplanowana, pod kątem wywołania recesji i przy okazji dla zarobienia gigantycznej kasy na tzw. szczepionkach

  • Wczoraj
   5 grudnia 2020, 09:46

   Plebs nareszcie sie dowie czym jest w tym kraju prawda cenzorze o tym mowi nie jesden polityk a teraz zacznie docierac gdzie obroncy oraw czlowieka art 1 itd , cos jak u Orwella

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama