Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Biznes bez unijnych regulacji. Większość firm w UK nie wie, jak z tego skorzystać

Biznes bez unijnych regulacji. Większość firm w UK nie wie, jak z tego skorzystać
Tylko niewielki procent rodzimych biznesów uważa, że unijna deregulacja jest ważnym krokiem, który może przynieść korzyści. (Fot. Getty Images)
Większość firm w Wielkiej Brytanii nie planuje wykorzystać faktu, iż działalność na Wyspach odbywa się z pominięciem unijnego prawa i regulacji - wynika z badania British Chambers of Commerce (BCC). Co więcej, większość przedsiębiorstw nie rozumie, w jaki sposób miałoby przynieść im to korzyść.

Reklama
Reklama

Według ankiety przeprowadzonej wśród właścicieli firm, większość z nich nie jest zainteresowanych sztandarowym planem brytyjskiego rządu o nazwie "Brexit freedoms", którego celem jest zniesienie wszystkich unijnych przepisów.

Grupa BCC stwierdziła także, że "niemal trzy czwarte badanych "albo nie było świadomych planów rządu, albo nie znało szczegółów". 

Z danych BCC wynika, że brytyjskie firmy raczej wolałyby pozostać zgodne z unijnymi przepisami, aby eksportować swoje dobra. (Fot. Getty Images)

We wszystkich sektorach biznesu około połowa ankietowanych stwierdziła, że ​​"unijna deregulacja jest albo niskim priorytetem, albo w ogóle nie jest priorytetem dla ich firmy".

Szef polityki handlowej w BCC William Bain zwrócił uwagę, że "firmy nie prosiły o ten projekt ustawy, a badanie potwierdza, że nikt się tego nie domaga".

"Raczej nie chcą widzieć rozbieżności z przepisami UE, ponieważ utrudni to lub uniemożliwi eksport ich towarów i usług" - dodał.

Plan usunięcia szerokiej gamy przepisów UE z brytyjskiego zbioru ustaw - nazywany "Brexit Freedoms" - był kluczową reformą polityczną zaproponowaną przez Liz Truss i promowaną przez ministra biznesu Jacoba Rees-Mogga.

Obecnie rząd Rishiego Sunaka znajduje się pod rosnącą presją ze strony liderów biznesu, związków zawodowych i opozycji, aby wycofać ustawę.

Czytaj więcej:

Wielka Brytania chce odzyskać dostęp do unijnych programów badawczych

Były minister ds. Brexitu przyznaje: Brak jakichkolwiek większych korzyści z wyjścia z UE

Były sponsor Torysów: Rishi Sunak powinien renegocjować "miękki Brexit" z UE

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   30 listopada 2022, 13:11

   nie ma czegoś takiego jak pominięcie europejskiego prawa chyba że mowa o korporacjach nie dotyczy to przeciętnej firmy która chce prowadzić biznes w eu musi przestrzegać zasad i prawa eu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.01.2023
  GBP 5.3505 złEUR 4.7076 złUSD 4.3252 złCHF 4.6961 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama