Menu

Biuro podróży TUI otrzyma potężną rządową pomoc

Biuro podróży TUI otrzyma potężną rządową pomoc
Pod koniec lipca firma poinformowała, że zamknie 166 placówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii. (Fot. Getty Images)
Firma turystyczna TUI poinformowała wczoraj, że zawarła porozumienie z niemieckim rządem dotyczące pomocy państwowej wysokości 1,2 mld euro, która pozwoli jej zachować płynność, mimo zapaści sektora turystycznego z powodu pandemii koronawirusa.
Reklama

Pakiet pomocowy pozwoli TUI pokryć wydatki w mniej dochodowym sezonie turystycznym, czyli w zimie na przełomie lat 2020-2021 - podała firma w komunikacie.

Niemiecki państwowy bank rozwoju KfW i TUI uzgodnili, że o 1,05 mld euro podniesiona zostanie przyznana już firmie linia kredytowa.

Pod koniec lipca firma poinformowała, że zamknie 166 placówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii, co jest reakcją na spowolnienie ruchu turystycznego wskutek pandemii koronawirusa, a także na zmianę zachowań konsumenckich na korzyść rezerwacji online.

Zamknięcie placówek dotknie około 900 osób, ale firma zapewniła, że ma nadzieję utrzymać stanowiska 630 z nich, przenosząc te osoby do innych placówek lub do pracy z domu, co oznaczałoby, że zagrożonych zwolnieniem jest 270 ludzi.

W maju niemiecka firma ogłosiła, że musi zredukować 8 tys. miejsc pracy i zmniejszyć koszty o 30 proc., aby dostosować się do nowych realiów na rynku turystycznym, który przez kilka lat będzie mniejszy.

Pod koniec lipca brytyjski oddział TUI został zmuszony do anulowania tysięcy wyjazdów Brytyjczyków do Hiszpanii, gdyż w związku z rosnącą ponownie liczbą zakażeń brytyjski rząd przywrócił obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających z tego kraju. 

Czytaj więcej:

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii

Hiszpański rząd: Zaproponujemy Brytyjczykom korytarze powietrzne

Biuro podróży TUI zamknie 166 placówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Biuro podróży, które przejęło Thomasa Cooka, zwolni 20 proc. personelu

Rząd UK krytykowany za spóźnione wprowadzenie kwarantanny

  Komentarze
  • Hahaha
   13 sierpnia, 21:51

   Dobre rozdaja kase na lewo i prawo ciekawe jak to posplacaja. Oglosza bankructwo i kieszenie beda pelne a inni niech sie martwia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama