Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Bild": Niemcy przygotowują plany ewakuacyjne na Ukrainie

"Bild": Niemcy przygotowują plany ewakuacyjne na Ukrainie
Niemcy dołączyły do grona krajów, które rozpoczęły prace nad planami ewakuacyjnymi w razie wybuchu konfliktu zbrojnego. (Fot. Getty Images)
Coraz bardziej prawdopodobna staje się wojna między Ukrainą a Rosją - donosi dziennik 'Bild'. Według informacji gazety, niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych pracuje nad planem ewakuacji dla krewnych pracowników ambasady niemieckiej na Ukrainie.
Reklama
Reklama

Zgodnie z planem, powinni oni zostać wywiezieni z kraju, jeśli sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu - przekazał "Bild".

Z kolei dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w kontekście tej informacji przypomina, że "wcześniej ze strony Stanów Zjednoczonych pojawiły się doniesienia o konkretnych planach ewakuacji.

Według Fox News, Departament Stanu USA poprosił członków rodzin pracowników ambasady USA na Ukrainie o rozpoczęcie ewakuacji jutro. W ciągu najbliższego tygodnia Departament Stanu będzie również zachęcał Amerykanów do opuszczenia Ukrainy lotami komercyjnymi, dopóki są jeszcze dostępne".

Wieczorem na medialne doniesienia oficjalnie zareagowało niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych - donosi "Bild", cytując oświadczenie MSZ, w którym możemy przeczytać: "Bardzo uważnie obserwujemy sytuację w zakresie bezpieczeństwa pracowników naszych misji zagranicznych na Ukrainie i jesteśmy w ścisłym kontakcie z naszymi partnerami w UE i na szczeblu międzynarodowym. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie podejmuje obecnie żadnych działań w celu zmniejszenia liczby pracowników ambasady lub członków ich rodzin".

Czytaj więcej:

Boris Johnson: "Każde wtargnięcie na Ukrainę to katastrofa dla Rosji i świata"

"Le Monde": Brak wspólnego stanowiska krajów Zachodu co do sankcji wobec Rosji

"New York Post": USA rozważają ewakuację z Ukrainy rodzin dyplomatów

  Komentarze
  • Milko
   23 stycznia, 14:17

   No tak, Niemcy... Rosja ewakuuje swoich, USA tez, teraz Niemcy a po ewakuacji bedzie atak na Ukraine.

  • Burak
   23 stycznia, 14:39

   Luftwaffe ! Skąd my to znamy ?

  • Drakus
   23 stycznia, 18:58

   Czyste pole do działania. Putin skłuci i podzieli Ukrainę. Część mieszkańców tam to ruski więc pomoże im rządzić. Bez jawnego ataku może nie być sankcji. UE z Niemcami na czele podzielona co do sankcji. Nie będą ryzykować interesów i za pokojowe rozwiązania dadzą pozwolenia na NS2. Wojska i broni Niemcy wysyłać nie będą. Putin doskonale to rozgrywa i wymusza korzyści. Świat cały to widzi, ale władza i chciwość są więcej warte od przyjażni, uczciwości czy wolności. Ustalony sposób rozwiązania tej sytuacji my poznamy w odpowiednim czasie. To jest jak POKER trzeba umieć grać.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama