Menu

Bilans po Notting Hill Carnival: Tony śmieci i ponad 350 aresztowanych

Bilans po Notting Hill Carnival: Tony śmieci i ponad 350 aresztowanych
Policjanci z Londynu mieli bardzo trudny długi weekend. (Fot. Getty Images)
Tegoroczny festiwal Notting Hill Carnival był rekordowy nie tylko ze względu na panującą temperaturę - w ciągu dwóch dni aresztowano aż 353 osoby. Po celebracji nadszedł czas podsumowań.
Reklama

Jak przekazały służby miejskie, w tym roku w imprezie Notting Hill Carnival udział wzięło ok. milion osób. Kolorowe święto ma jednak również swoje mroczniejszą stronę - tłumy wiwatujących uczestników pozostawiły po sobie tony śmieci na ulicach zachodniego Londynu. Porządki po celebracjach trwają od wczoraj, a wciąż nie udało się uprzątnąć wszystkiego.

Policja przekazała, że dokonała 353 aresztowań - 111 w niedzielę i 242 wczoraj. Aż połowa zatrzymań związana była z handlem narkotykami, choć nie zabrakło również ataków na funkcjonariuszy - dokonano w sumie 37 takich napaści, w wyniku których rannych zostało 30 policjantów.

Policjanci aktywnie korzystali z przysługującego im prawa "stop and search", dzięki któremu zatrzymano niemal 40 nożowników. Oddzielnymi statystykami podzieliła się policja British Transport Police, która przekazała, że zatrzymała 22 osoby - w większości przypadków chodziło o napaść na służby ratunkowe i posiadanie broni.

Tegoroczne świętowanie przyciągnęło na ulice zachodniego Londynu ponad milion osób. (Fot. Getty Images)

Brytyjskie media przytaczają dziś wybrane incydenty z ostatnich dwóch dni. 19-letni Tyreece Springer z East Ham utrudniał policjantom dokonanie przeszukania, aby ostatecznie ich zaatakować.

17-latek na Stratford, którego dane nie mogą zostać podane z uwagi na niepełnoletność, został zatrzymany za posiadanie przy sobie noża.

28-letni Carl Lee z Grays został z kolei aresztowany, ponieważ posiadał przy sobie gaz pieprzowy, atakował pracowników służb medycznych i zachowywał się niewłaściwie pod wpływem alkoholu.

Za bezpieczeństwo uczestników odpowiadał Dave Musker, który nadzorował działania Met Police. "Jestem rozczarowany faktem, że ktoś naprawdę może uważać za uzasadnione atakowanie policjantów. Pracowali w bardzo trudnych warunkach pogodowych, aby chronić uczestników. Nie ma jakiegokolwiek wytłumaczenia, aby ich atakować" - skomentował.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.02.2020
  GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

  Sport


  Reklama