Bayern zatrzymany! Seria zwycięstw zakończona

Czy Lewandowski straci pierwszą pozycję w klasyfikacji strzelców? (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 0:0 w meczu 11. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Niemiec. W ten sposób zakończyła się rekordowa w historii Bundesligi seria dziesięciu zwycięstw Bawarczyków.

W drugiej połowie Robert Lewandowski miał kilka sytuacji strzeleckich, jednak nie potrafił pokonać fińskiego bramkarza Eintrachtu Lukasa Hradecky'ego. W 89. minucie piłka po zagraniu Polaka wylądowała w siatce, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Mimo niepowodzenia Bayern zdecydowanie prowadzi w tabeli, wyprzedzając drugą Borussię Dortmund o osiem punktów. Dortmundczycy zagrają dzisiaj na wyjeździe z Werderem Brema.

Lewandowski może tego dnia stracić pierwszą pozycję w klasyfikacji strzelców (13 goli), którą dzieli z Gabończykiem Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem z Borussii Dortmund