Bayern z Lewandowskim pokonał Wolsburg

Lewandowski podczas meczu Bayernu z Wolsburgiem (Fot. Getty Images)
Broniący trofeum piłkarze VfL Wollfsburg przegrali u siebie z Bayenerem Monachium 3:1 w 1/16 finału Pucharu Niemiec. Awansu, mimo bramki Artura Sobiecha, nie wywalczyła za to ekipa Hannoveru 96, która uległa na wyjeździe SV Darmstadt 1:2.

Trener Bayernu Josep Guardiola nie zamierzał dawać wicemistrzom kraju żadnej taryfy ulgowej i wystawił najsilniejszy skład. Na ławce spotkanie rozpoczęli jedynie wracający do zdrowia po kontuzji Holender Arjen Robben oraz Chilijczyk Arturo Vidal. Od początku do ostatniego gwizdka grał m.in. Robert Lewandowski, który we wrześniu strzelił "Wilkom" pięć goli w Bundeslidze.

Bayern miał przewagę od pierwszych minut, a udokumentował ją w 15. i 20. minucie, gdy do siatki trafili kolejno Brazylijczyk Douglas Costa i Thomas Mueller. Niemiec, który asystował przy pierwszym golu, podwyższył na 3:0 w 34. minucie, wykańczając akcję Austriaka Davida Alaby efektownym wolejem. Gospodarzy stać było tylko na honorowego gola w 90. minucie. Do siatki trafił Andre Schuerrle.

Sobiech wpisał się na listę strzelców w 75. minucie meczu w Darmstadt, a na boisko z ławki rezerwowych wszedł dopiero w 72. Jego gol dał gościom wyrównanie, ale tylko na chwilę - beniaminek ekstraklasy zdobył zwycięską bramkę w 79. minucie.

Z rywalizacji odpadły wczoraj dwa inne kluby ekstraklasy. Eintracht Frankfurt sensacyjnie uległ na wyjeździe trzecioligowemu Erzgebirge Aue 0:1 (rezerwowym gospodarzy był Paweł Baranowski), natomiast drużyna FSV Mainz przegrała z występującym w 2. Bundeslidze TSV Monachium 1:2. Hertha Berlin awansowała kosztem FSV Frankfurt (2:1), a zwycięską bramkę zdobyła dopiero w dogrywce.

Do kolejnej rundy awansowały też FC Nuernberg, SpVgg Unterhaching i VfL Bochum.

Dzisiaj wicelider Bundesligi Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, zmierzy się ze spadkowiczem SC Paderborn, od niedawna pod wodzą byłego reprezentanta Niemiec Stefana Effenberga. W innej ciekawej parze Schalke 04 Gelsenkirchen podejmie Borussię Moenchengladbach. Drużyny te spotkały się w niedzielę w ekstraklasie na stadionie tej drugiej ekipy, która wygrała 3:1.

W finale poprzedniej edycji DFB-Pokal VfL Wolfsburg pokonał w Berlinie Borussię Dortmund 3:1, zdobywając to trofeum po raz pierwszy.

Finał tegorocznych zmagań odbędzie się 21 maja w Berlinie.