Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bardzo dobre warunki dla turystów w Bieszczadach

Bardzo dobre warunki dla turystów w Bieszczadach
Turyści w Bieszczadach mają powody do zadowolenia. (Fot. Thinkstock)
W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są bardzo dobre do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. 'Jest słonecznie i wieje słaby wiatr' - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Pawul.
Reklama

Wczoraj temperatury powietrza m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych wahały się do 15 do 20 stopni Celsjusza - poinformował Pawul.

"Wybierający się w góry muszą pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. Oprócz obowiązkowego nakrycia głowy nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wody mineralnej" - przypomniał ratownik dyżurny.

Zaznaczył też, że "pogoda w górach jest zmienna". "Nigdy nie można wykluczyć nagłego załamania się warunków pogodowych i pojawienia się np. burz" - dodał.

Według Pawula, długi, majowy weekend w Bieszczadach przebiega spokojnie. "Większość dotychczasowych interwencji dotyczyła m.in. skręceń kończyn, omdleń" - podał.

Dobre warunki pogodowe dla turystów w Polsce panowąć mają również w Tatrach. Temperatury w Zakopanem wahać się będą od dziś do poniedziałku w okolicach 20 stopni.

Również polskie Tatry zachęcają turystów do górskich wycieczek. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama