Barcelona w ćwierćfinale i pochwały dla Messiego

Lionel Messi zdobył 108 bramek w rozgrywkach LM. (Fot. Getty Images)
Barcelona rozbiła u siebie Olympique Lyon 5:1 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Lionel Messi zdobył dwa gole dla Barcelony we wczorajszym meczu i powiększył swój dorobek w tych rozgrywkach do 108 bramek.

Barcelona do przerwy prowadziła 2:0, a z kontuzją boisko opuścił bramkarz Olympique Lyon Anthony Lopes. W 18. minucie kataloński zespół prowadził po tym jak rzut karny pewnie wykorzystał Lionel Messi. W 31. minucie efektowną akcją popisał się Luis Suarez, który w asyście dwóch rywali przyjął piłkę, odwrócił się z nią i dokładnie podał do Philippe'a Coutinho. Temu pozostało skierowanie piłki do pustej bramki.

W 58. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Jednak odpowiedź katalońskiego zespołu była zabójcza. 20 minut później drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Messi, popisując się indywidualną akcją. Tym samym Argentyńczyk zdobył 108. bramkę w Lidze Mistrzów. W tej edycji natomiast ma osiem goli i zrównał się w klasyfikacji z Lewandowskim. W końcówce bramkarza gości pokonali jeszcze Gerard Pique (81) i Ousmane Dembele (86).

Spotkanie w Barcelonie wraz ze swoim zespołem sędziowskim prowadził Szymon Marciniak.

Lionel Messi w klasyfikacji wszech czasów zajmuje drugie miejsce, za Cristiano Ronaldo - 124. Portugalczyk we wtorek popisał się hat-trickiem w barwach Juventusu Turyn.

Finał zaplanowano na 1 czerwca na madryckim Estadio Metropolitano, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Atletico.