Barcelona błyszczała w Paryżu

Od lewej: Luis Suarez i Neymar świętują gola dla Barcelony (Fot. Getty Images)
We Francji bez niespodzianek. Paryż PSG uległ Barcelonie 1:3. Ekipę mistrza Francji w ostatnim czasie prześladują absencje kluczowych piłkarzy. Za kartki pauzowali Szwed Zlatan Ibrahimovic oraz Włoch Marco Verratti, z powodu kontuzji zabrakło też - Thiago Motty.

Na domiar złego urazu doznał w 21. minucie Brazylijczyk Thiago Silva. Z konieczności zastąpił go jego również nie do końca zdrowy rodak David Luiz. Wcześniej trener Laurent Blanc zapowiadał, że Luiz - również podstawowy obrońca PSG - w środę nie zagra, a prawdopodobnie zabraknie go także w rewanżu.

Osłabiona defensywa dała sobie strzelić pierwszą bramkę w 18. minucie. Wówczas Argentyńczyk Lionel Messi zaskoczył obrońców rywali prostopadłym podaniem, po którym Brazylijczyk Neymar z zimną krwią wykończył akcję jeden na jednego z włoskim bramkarzem Salvatore Sirigu.

Na 2:0 podwyższył w 67. minucie Luis Suarez. Urugwajczyk popisał się błyskotliwą akcją - zbiegł ze skrzydła w pole karne, mijając trzech obrońców PSG, a następnie z bliska nie dał szans na interwencję Sirigu. Ten sam zawodnik zdobył trzeciego gola dla gości w 79. minucie precyzyjnym, technicznym uderzeniem w "okienko".

Honorowa bramka dla gospodarzy padła chwilę później, gdy mocny strzał sprzed pola karnego oddał Holender Gregory van der Wiel, a tor lotu piłki przeciął francuski obrońca Jeremy Mathieu. To zupełnie zmyliło bramkarza, który nie zdążył z interwencją.

To pierwsza przegrana PSG w europejskich pucharach przed własną publicznością po serii 33 zwycięstw lub remisów od 2006 roku.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w tej edycji LM po raz trzeci. Wcześniej grały ze sobą dwukrotnie w grupie. We Francji PSG wygrało 3:2, natomiast na Camp Nou lepsi byli Katalończycy - 3:1.