Menu

Barcelona: Sagrada Familia otwarta dla służb walczących z Covid-19

Barcelona: Sagrada Familia otwarta dla służb walczących z Covid-19
Ta słynna bazylika, która wciąż jest w budowie, przyciąga turystów z całego świata. (Fot. Getty Images)
Bazylika Sagrada Familia w Barcelonie została wczoraj ponownie otwarta dla zwiedzających, ale tylko dla pracowników hiszpańskich służb, które walczyły z epidemią Covid-19. Bezpłatne bilety wstępy mają być podziękowaniem za ich zaangażowanie w walce z Covid-19.
Reklama

Z powodu epidemii świątynia była zamknięta od połowy marca.

Bilety wstępu dla turystów będą sprzedawane w Sagrada Familia dopiero od 16 lipca. Szacuje się jednak, że nie będzie ich bardzo wielu, gdyż dotychczas niewielu urlopowiczów zarezerwowało miejsca w hotelach w stolicy Katalonii.

Liczne wakacyjne wejściówki rozprowadzono w czerwcu wśród mieszkańców Barcelony. W połowie czerwca bezpłatne bilety wstępu do bazyliki rozeszły się w ciągu zaledwie 5 godzin. Otrzymało je łącznie blisko 38 tys. mieszkańców stolicy Katalonii. Wejściówki uprawniają ich do zwiedzania świątyni w weekendy od lipca do września.

Dla wiernych Sagrada Familia została otwarta 19 czerwca w ramach mszy św. odprawianej pod przewodnictwem arcybiskupa Barcelony kardynała Juana Jose Omelli. W nabożeństwie odprawianym w dniu Najświętszego Serca Jezusa wzięły udział rodziny księży z archidiecezji, obchodzących 25- i 50-lecie święceń kapłańskich.

Budowana od 1882 r. w centrum Barcelony Sagrada Familia jest co roku odwiedzana przez ponad 4 mln turystów z całego świata. Szacuje się, że ostateczną datą ukończenia bazyliki będzie 2026 r., w którym będzie przypadać stulecie śmierci głównego architekta tej świątyni Antoniego Gaudiego.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Większość mieszkańców uważa, że rząd zaniża statystyki zgonów na Covid-19

Większość Hiszpanów spędzi wakacje w domu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama