Barcelona ponownie na prowadzeniu

Messi z gestem zwycięstwa (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony pokonali na własnym boisku Levante 4:1 w 4.kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i ponownie objęli prowadzenie w tabeli. Na ostatnie miejsce spadła FC Sevilla Grzegorza Krychowiaka.

Trener Barcelony Luis Enrique sięgnął w tym meczu po kilku rezerwowych graczy dając odpocząć m.in. Jordiemu Albie, Andresowi Inieście i Luisowi Suarezowi. W efekcie jego podopieczni choć mieli przewagę w pierwszej połowie, to nie potrafili przełożyć jej na zdobycze bramkowe.

Dopiero pięć minut po zmianie stron gola dla Katalończyków zdobył Marc Batra. Sześć minut później podwyższył Neymar, a w 61. minucie rzut karny wykorzystał Lionel Messi. Pięć minut później goście zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Victora. Jednak w 90. minucie Argentyńczyk ustalił wynik spotkania na 4:1, choć wcześniej nie wykorzystał drugiego karnego.

Po tym zwycięstwie "Duma Katalonii" jest jedynym zespołem w Primera Division z kompletem zwycięstw. Prowadzi w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Realem Madryt, Villarreal i Celtą Vigo.

Wcześniej FC Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie przegrała przed własną publicznością 1:2. Pomocnik reprezentacji Polski został ukarany drugą w sezonie żółtą kartką.

Wieczorem Rayo Vallecano pokonało na wyjeździe Las Palmas 1:0, przez co na ostatnią pozycję w tabeli spadła Sevilla, która do tej pory zdobyła zaledwie dwa punkty.