Menu

Balotelli trenuje w czwartoligowym zespole, bo... ma boisko blisko domu

Balotelli trenuje w czwartoligowym zespole, bo... ma boisko blisko domu
Od czerwca ekscentryczny zawodnik pozostaje bez pracy. (Fot. Getty Images)
Mario Balotelli od dwóch tygodni trenuje z klubem Franciacorta Adro w prowincji Brescia w Lombardii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ekipa występuje w... czwartej lidze włoskiej. Boisko klubu znajduje się w pobliżu domu piłkarza i dlatego tu postanowił szlifować formę.
Reklama

W czerwcu Brescia rozwiązała kontrakt z ekscentrycznym zawodnikiem i od tego czasu 30-letni piłkarz pozostaje bez pracy. Klub miał listownie poinformować go o zwolnieniu, z powodu unikania przez piłkarza udziału w treningach.

Balotelli, w przeszłości występujący w tak słynnych klubach jak: Inter Mediolan, AC Milan, Manchester City i Liverpool, czeka na propozycje od nowego pracodawcy i według włoskich mediów, jest "na celowniku" kilku klubów, m.in. Genoi, Fiorentiny oraz brazylijskiego Vasco da Gama.

9 listopada szkoleniowcem klubu z Florencji został Cesare Prandelli, który potrafił dotrzeć do ekscentrycznego piłkarza jako trener reprezentacji, m.in. podczas ME w 2012 r. rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Wówczas Włosi awansowali finału, w którym ulegli jednak Hiszpanii 0:4.

Urodzony w Palerno Balotelli, którego biologiczni rodzice przyjechali z Ghany na Sycylię, wychowywał się w Brescii, gdzie dorastał w domu przybranych rodziców. Przed sezonem 2019/20 podpisał trzyletni kontrakt z klubem z tego miasta, który właśnie awansował do Serie A. Strzelił pięć goli w 19 spotkaniach, gdy sezon został przerwany w marcu z powodu pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej:

Balotelli znów sprawia problemy. Opuścił kolejny trening Brescii

Liga włoska: Balotelli zwolniony z Brescii

Balotelli nie został wpuszczony na trening

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama