Menu

Badanie: Brytyjczycy nacją złośników?

Badanie: Brytyjczycy nacją złośników?
Po referendum w sprawie Brexitu Brytyjczycy częściej się złoszczą. (Fot. Getty Images)
Większość Brytyjczyków częściej się złości od czasu unijnego referendum z 2016 roku. Badania dowodzą, że na Wyspach zdarzyły się również przypadki rozwodów i zerwania kontaktu z bliskimi z powodu różnic politycznych na temat opuszczenia Unii przez UK.
Reklama

Badanie przeprowadzone przez firmę Edelman pokazało, że po referendum w 2016 roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii podzielili się w sprawie przyszłości kraju i członkostwa w UE.

"69% Wyspiarzy przyznaje, że częściej czuje się oburzona po referendum w sprawie Brexitu. 17% poddanych Elżbiety II zerwało kontakty z rodziną, a nawet rozstało się z partnerem z powodu różnic politycznych wywołanych referendum” – przekazuje serwis www.standard.co.uk. 

Brexit nie wpływa kojąco na wielu Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)

Z badań przeprowadzonych wśród 2 000 dorosłych Brytyjczyków wynika, że ci są obecnie bardziej skłonni do agresywnej formy protestu niż jeszcze przed 2016 rokiem. Tak twierdzi 40% ankietowanych.

35% nie ma zaufania do premier Theresy May, a 26% do lidera opozycji lidera Jeremy'ego Corbyna.

Jednak jednym z pozytywnych czynników dla brytyjskiej demokracji jest fakt, iż z powodu Brexitu 35% obywateli UK częściej czyta prasę i ogląda wiadomości.

Londyńska gazeta, pisząc o eskalacji wzburzenia w ludziach, podaje przykład osób protestujących przed brytyjskim parlamentem. "Pod Pałacem Westminsterskim krzyczą na siebie dwie grupy osób: zwolennicy i przeciwnicy Brexitu” – podaje "Evening Standard”.

Zdaniem gazety, zmiana w nastrojach Brytyjczyków była powodem “interwencji” Elżbiety II, która zaapelowała do Brytyjczyków o szacunek do innych ludzi oraz ich poglądów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości