Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Badanie: Londyńczycy pracujący z domów w poniedziałki są "mniej zmotywowani"

Badanie: Londyńczycy pracujący z domów w poniedziałki są "mniej zmotywowani"
Praca zdalna po weekendzie może mieć negatywny wpływ m.in. na poziom stresu - ujawniło badanie. (Fot. Getty Images)
Badania przeprowadzone przez sieć siłowni Fitness First wykazały, że londyńczycy pracujący z domów w poniedziałki 'częściej pomijają ćwiczenia na siłowni oraz są bardziej zdemotywowani'. Z danych wynika, iż praca zdalna na początku tygodnia ma również bezpośredni wpływ na odczuwalny poziom stresu.
Reklama
Reklama

Badanie wykazało, że 71 procent mieszkańców Londynu, zaniedbując poniedziałkowy trening, czuło się "ospale przez resztę tygodnia" i "odczuwało presję, any nadrabiać zaległości".

Wprowadzenie ograniczeń związanych z rządowym Planem B w ubiegłym miesiącu spowodowało, że większość pracowników wróciła do pracy zdalnej. Obecnie trwają naciski na Borisa Johnsona, aby wycofał to zalecenie i przyspieszył tym samym ożywienie gospodarcze Londynu. 

Według analizy przeprowadzonej przez Fitness First, prawie połowa (45 proc.) londyńczyków zgodnie uznała, iż "rozpoczęcie poniedziałku od ćwiczeń znacznie zwiększa ich produktywność".

Ponad jedna trzecia osób (36 procent), które ćwiczyły w poniedziałek stwierdziła, że tego rodzaju początek tygodnia "miał pozytywny wpływ na sposób odżywiania się przez cały tydzień". 41 proc. przyznaje jednak, że praca zdalna "negatywnie wpływa na ich zdolność do ćwiczeń".

W szerszym ujęciu, 36 proc. londyńczyków uważa, iż negatywny wpływ na aktywność fizyczną ma całościowo pandemia koronawirusa.

Obecnie większość mieszkańców Londynu wróciła do zdalnego trybu pracy. (Fot. Getty Images)

Jeszcze przed wprowadzeniem zaleceń z Planu B, wielu londyńczyków pracowało stacjonarnie tylko we wtorki, środy i czwartki w ramach bardziej elastycznych modeli pracy oferowanych przez firmy. Wewnętrzne dane z Fitness First wykazały, że osoby, które chodzą na siłownię w poniedziałki, średnio wracają tam kolejne 3 razy w ciągu tygodnia. Ci, którzy pomijają poniedziałki, wracają do ćwiczeń w tym samym tygodniu średnio 1,5 razy.

"Biorąc pod uwagę, że wiele osób spędza weekendy jako przerwy od wszystkiego, przekłada się to na zmiany w diecie i rutynie ćwiczeń, ponieważ traktujemy weekend jako nagrodę za ciężką pracę przez cały tydzień" - podkreśliła behawiorystka z Fitness First Charlotte Armitage.

"To nadmierne pobłażanie może sprawić, że będziemy czuć się ospali, gdy tydzień zacznie się od nowa. Zaangażowanie się w ćwiczenia może być dobrym sposobem na odmłodzenie umysłu i ciała, aby przygotować się na nadchodzący tydzień" - dodała.
 

Czytaj więcej:

Rewolucja w Nationwide. 13 tys. pracowników może wybrać, jak chce pracować

Co 4. londyńczyk ucierpiał na konieczności pracy z domu

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama