Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

BBC puści serial, a Polacy będą protestować

BBC puści serial, a Polacy będą protestować
Część polskich imigrantów na Wyspach chce walczyć z emisją kontrowersyjnego serialu 'Nasze matki, nasi ojcowie'. Na jutro zapowiedzieli kolejny protest pod siedzibą BBC.
Reklama
Nie ustaje spór wokół 3-częściowego dokumentu, poświęconego losom pięciu niemieckich żołnierzy, którzy walczyli na frontach II wojny światowej. Atmosfera zrobiła się jeszcze bardziej napięta, kiedy o wykupieniu licencji na serial poinformowała brytyjska BBC.

Pismo o wstrzymanie emisji serialu wysłało do stacji m.in. stowarzyszenie Patriae Fidelis. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji, obraz jest "przykładem antypolskiego oszczerstwa, znieważającego pamięć Polaków walczących z niemieckimi okupantami".

3 września br. grupa zorganizowała swój pierwszy protest - wtedy pod siedzibą stacji zgromadziło się ok. 100 osób z polskimi flagami i transparentami.

Tymczasem już jutro odbędzie się kolejna manifestacja. W ten sposób stowarzyszenie młodzieży patriotycznej oraz grupa Polish Media Issues chcą zwrócić uwagę odbiorców na "niewłaściwie przedstawienie historii" w niemieckim serialu.

"Bezpośrednią przyczyną tej fali protestów jest przedsatwienie Armii Krajowej jako organizacji nasyconej antysemityzmem" - tłumaczą inicjatywę członkowie Patriae Fidelis. Dodają, że wyemitowanie serialu przez BBC to "kompletna pogarda dla polskiej społeczności i jej kultury, podczas gdy polski stał się drugim najczęściej używanym językiem w Wielkiej Brytanii".

"Są to sprawy narastające od pewnego czasu i sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF, zmieniając np. niektóre podtytuły, usuwając fragmenty lub opatrując je komentarzem itd., ale BBC odmawia dialogu. To organizacja będąca światem samym dla siebie. Jeśli postanowi coś zignorować, to nie ma jak się od tego odwołać" - dodaje Jan Niechwiadowicz z Polish Media Issuses. Grupa ta systematycznie monitoruje brytyjskie media, prostując nieprawdziwe informacje o Polsce i Polakach. Własnym nakładem wydała broszurę "A Challenge to the BBC" (Wyzwanie dla BBC), w której poddaje dogłębnej analizie to, co nadawca mówi i pisze o Polsce.
 

  Komentarze


  • Nicki12
   15 listopada 2013, 21:28

   Wzywam was rodcy nie dajmy sie poniewierac resista,to dzieki Polaka dzisiaj mowia po angielsku a nie po niemiecku!!!!W holdzie poleglym Polakom i tym co jeszcze zyja nie pozwolmy nami poniewierac,a BBC NIECH IDZIE DO SZKOLY NA LEKCJE HISTOJI ,bez honoru ,bez ambicji,bez dobrych manier TOTALNE SWINIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Rafal POLAK / Northolt
   16 listopada 2013, 11:02

   http://www.youtube.com/watch?v=aT1q5QeRdWM

  • Pełzajaca cywilizacja
   17 listopada 2013, 14:50

   Do nicki 12 - " resista , to dzieki Polaka ... HISTORJI " ?! Oni na lekcje historii , ty na lekcje języka polskiego .

  • GRUNWALD
   17 listopada 2013, 15:14

   A Zydzi z BBC beda świętować.

  • Angelika22
   19 listopada 2013, 01:21

   Brawo Polish Media Issues i Patriae Fidelis!

  • Zróbmy raban!
   21 listopada 2013, 20:27

   Ktoś poniżej słusznie zauważył, że liczba 100 protestujących przy tylu Polakach w Londynie jest śmieszna (ale swoja droga, czy sama uczestniczyła lub zamierza?) Moim zdaniem sprawę trzeba porządnie nagłośnić i jeśli jutro nic nie wskórają, to na następny strajk idziemy ekipą tysiąca!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.01.2019
  GBP 4.872 złEUR 4.286 złUSD 3.773 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama