Menu

Australian Open: Organizatorzy chcą zwolnienia tenisistów z obowiązkowej kwarantanny

Australian Open: Organizatorzy chcą zwolnienia tenisistów z obowiązkowej kwarantanny
Podczas ubiegłorocznego australijskiego turnieju triumfował Novak Djokovic. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju Australian Open chcą zwolnienia tenisistów z obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Obecnie z powodu pandemii koronawirusa muszą się jej poddać wszyscy zagraniczni goście przyjeżdżający do tego kraju.
Reklama

Niedawno w wyjątkowych warunkach odbyły się dwie inne imprezy Wielkiego Szlema – US Open i French Open, który wygrała Iga Świątek. Grający nie musieli poddawać się kwarantannie, ale pozostawali w "bańce", poddawani byli testom, między meczami nosili maseczki ochronne, itd. Odwołany został natomiast londyński Wimbledon.

Dyrektor Australian Open Craig Tiley poinformował, że jest "absolutnie przekonany", iż najbliższy Australian Open odbędzie się zgodnie z planem, czyli w dniach 18-31 stycznia w Melbourne. Zaznaczył, że wcześniej rozegrane zostaną inne turnieje na antypodach, m.in. w Brisbane, Sydney i Hobart.

Tiley dodał, że liczy na przychylność ze strony australijskich rządów stanowych, które mogłyby złagodzić ograniczenia dotyczące przekraczania granic.

"Jeśli zawodnicy utkną w hotelu na dwa tygodnie tuż przed startem sezonu, to nic z tego nie wyjdzie. Po dwutygodniowej kwarantannie nie będą w stanie za chwilę grać w Wielkim Szlemie" – uważa dyrektor australijskiego turnieju.

Podkreślił, że udział ogłosili już Roger Federer i Serena Williams, ale z pewnością nie przyjadę, gdyby nie mieli możliwości odpowiednio przygotować się do rywalizacji.

"Staramy się stworzyć tzw. strefę kwarantanny, czyli miejsce, w którym tenisiści mogliby trenować przez dwa tygodnie, a przemieszczanie ograniczałoby się do hotelu i kortów" - tłumaczył Tiley.

Mimo że Melbourne jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią miast kraju, to jednak organizatorzy Australian Open zabiegają o częściową (do 50 proc.) obecność kibiców na trybunach, oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń, tj. dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa, itp.

Czytaj więcej:

Australia liczy na pierwszą partię szczepionki na koronawirusa już w styczniu

Ranking WTA i ATP: Liderami Barty i Djokovic

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.10.2020
  GBP 5.077 złEUR 4.588 złUSD 3.873 złCHF 4.271 zł

  Sport


  Sport

  Reklama