Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Australia: Na lotnisku w Brisbane można płacić w bitcoinach

Australia: Na lotnisku w Brisbane można płacić w bitcoinach
Płatność bitcoinem jest możliwa w coraz większej liczbie krajów. (Fot. Getty Images)
Od niedzieli na lotnisku w Brisbane w Australii można płacić w bitcoinach - podał serwis Cnet. Wprowadzenie nowej metody płatności to wynik współpracy lotniska i start-upu TravelByBit, oferującego platformy transakcji kryptowalutowych dla osób podróżujących.
Reklama

Obecnie na realizację płatności w bitcoinach i innych kryptowalutach pozwala 30 sklepów na lotnisku w Brisbane. Zdaniem współzałożyciela i szefa start-upu TravelByBit Caleba Yeoha, "to dopiero początek", bo jak zaznacza, płatności kryptowalutowe będą wkrótce obsługiwane w większej liczbie sklepów. "Potrzeba jedynie czasu na przeszkolenie personelu" - dodaje.

Zdaniem Yeoha, oferowany przez jego firmę system płatności kryptowalutowych jest prosty w obsłudze, co jest niezbędne do budowania zaufania między sklepami i klientami. "Chcemy stworzyć pierwszy praktyczny przykład wykorzystania kryptowalut w prawdziwym życiu" - informuje Yeoh. "Bitcoin jest doskonałym wyborem dla transakcji w podróży - jego kurs wymiany nie podlega zmianom w zależności od kraju, a ryzyko nadużyć finansowych jest znacznie zmniejszone, niż w przypadku tradycyjnych transakcji walutowych" - dodaje.

Cena bitcoina znacznie spadła od grudnia 2017 roku, kiedy jeden token był wart niemal 20 tys. dolarów. Obecnie cena bitcoina waha się na poziomie 7,6 tys. dolarów za jednostkę

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama