Athletic Bilbao z Superpucharem Hiszpanii. Messi wyrzucony z boiska

Athletic wcześniej trofeum zdobył w 1984 i 2015 roku. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Athletic Bilbao po raz trzeci w historii zdobyli Superpuchar Hiszpanii. W finale turnieju rozgrywanego na neutralnych boiskach w Andaluzji pokonali wczoraj w Sewilli Barcelonę po dogrywce 3:2. Po 90 minutach był remis 2:2.

Athletic w półfinale uporał się z mistrzem kraju - Realem Madryt. I to wyraźnie dodało drużynie skrzydeł. Piłkarze uwierzyli, że są w stanie pokonać znacznie wyżej notowany zespół i udowodnili to także w meczu o trofeum.

Barcelona wczoraj dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Obydwie bramki strzelił francuski napastnik Antoine Griezmann (40, 77), ale zawodnicy z Bilbao potrafili wyjść z opresji. Doprowadzili do remisu dzięki bramkom Oscara de Marcosa (42) i Asiera Villalibrego (90).

Bohaterem spotkania został Inaki Williams. To właśnie 26-letni Hiszpan trafił w czwartej minucie dogrywki i zapewnił drużynie trzeci w historii klubu Superpuchar.

Pod koniec spotkania czerwoną kartką za uderzenie łokciem został ukarany największy gwiazdor "Barcy" Argentyńczyk Lionel Messi.

Athletic wcześniej trofeum zdobył w 1984 i 2015 roku.