Menu

Atak przed polskim sklepem w Szkocji

Atak przed polskim sklepem w Szkocji
Do incydentu doszło przed polskim sklepem Polish Taste w Perth wczoraj po południu. (Fot. Google Street Vew)
Oddziały szkockiej policji interweniowały na ulicy przed polskim sklepem Polish Taste w szkockim Perth. Funkcjonariusze na kilka godzin zamknęli okoliczne ulic. Najprawdopodobniej chodzi o zaatakowanie właściciela polskiego sklepu - policja nie potwierdza jednak tej informacji.
Reklama

Szkocka policja uzbrojona w hełmy i tarcze pojawiła się przed polskim sklepem przy Crieff Road wczoraj około godziny 17:00. Funkcjonariusze na kilka gdzin zamknęli tę ulicę oraz pobliską Viewfield Place.

Funkcjonariusze nie podali oficjalnej przyczyny pojawienia się oddziału policji przed sklepem Polish Taste. Rzecznik poinformował, że doszło do napaści, ale bezpieczeństwo rezydentów nie jest zagrożone.

Lokalni mieszkańcy informowali na forach internetowych, że właściciel sklepu został zraniony ostrym narzędziem.

"Chciałbym podziękować mieszkańcom za ich współpracę i cierpliwość. Mieliśmy do czynienia z incydentem, który nie powodował zagrożenia dla lokalnej społeczności, dochodzenie trwa” – oświadczył inspektor Martin Pattie.

"Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszę, aby skontaktował się z policją pod numerem 101 lub anonimowo pod numerem 0800 555111" – dodał policjant.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama