Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Atak nożownika przed budynkiem Home Office w centrum Londynu

Atak nożownika przed budynkiem Home Office w centrum Londynu
Na miejscu ewakuowano cały budynek Home Office. (Fot. Getty Images)
Mężczyzna został raniony nożem w pobliżu siedziby ministerstwa spraw wewnętrznych w centrum Londynu - poinformowała dziś miejscowa policja, podkreślając, że na razie służby nie uważają, by incydent miał podłoże terrorystyczne.
Reklama

Krótko po godz. 13:00 policjanci zjawili się na położonej w pobliżu parlamentu Marsham Street, gdzie znajduje się siedziba Home Office, w odpowiedzi na zgłoszenie o mężczyźnie uzbrojonym w nóż.

Po dotarciu na miejscu natknęli się na człowieka z obrażeniami zadanymi nożem. Początkowo poinformowano, że rany zagrażają życiu mężczyzny - w późniejszym komunikacie uspokojono, że jednak nie. Ofiara została opatrzona na miejscu i przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze zatrzymali innego mężczyznę na miejscu zdarzenia w związku z podejrzeniem, że dopuścił się ciężkiego uszkodzenia ciała.

Okolica budynku została zabezpieczona - na miejscu trwają czynności śledcze. (Fot. Getty Images)

Według relacji obecnego na miejscu fotoreportera agencji Reutera, mężczyzna z ranami twarzy i śladami krwi na torsie został wyprowadzony przez policjantów z budynku Home Office.

BBC podało na stronie internetowej, że zaatakowany mężczyzna w siedzibie ministerstwa poprosił o udzielenie pomocy, a następnie zarządzono zakaz opuszczania budynku.

Rzeczniczka policji przekazała, że na razie trudno ocenić, czy incydent miał jakiś związek z Home Office, podkreśliła jednak, że póki co brak przesłanek sugerujących, że miał on podłoże terrorystyczne. W sprawie wszczęto dochodzenie.

"Myślami jestem przy ofierze i jej bliskich po tym strasznym, niesprowokowanym ataku z użyciem noża na Marsham Street" - napisała minister spraw wewnętrznych Priti Patel na Twitterze.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama