Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Aresztowania za podróbki suszarek Dyson. "Mogły niszczyć włosy"

Aresztowania za podróbki suszarek Dyson. "Mogły niszczyć włosy"
Podrobione suszarki trudno było odróżnić od oryginalnych. (Fot. Getty Images)
Firma, która w południowych i wschodnich Chinach produkowała, a następnie sprzedawała podróbki suszarek do włosów popularnej brytyjskiej marki Dyson, została zamknięta przez policję. Aresztowano 36 osób.
Reklama

Ok. 400 podrobionych suszarek do włosów Dyson, 1 500 półproduktów i 200 tys. komponentów zostało przejętych w ramach wspólnej akcji przeprowadzonej przez służby bezpieczeństwa z Szanghaju, Guangdong i Fujian - podał wczoraj "South China Morning Post".

Dochodzenie rozpoczęło się w sierpniu ub. roku po tym, jak policja otrzymała informacje od konsumentów, którzy w głównych sklepach internetowych zakupili podrobione suszarki.

Małżeństwo, które było "mózgiem" operacji, w ub. roku założyło firmę w południowej prowincji Guangdong, kupiło produkty marki Dyson, wynajęło techników, którzy dokonali analizy urządzeń, a następnie uruchomiło własne linie montażowe.

Para ta zatrudniała również pracowników i stworzyła działy zajmujące się zaopatrzeniem, produkcją, magazynowaniem, logistyką oraz sprzedażą hurtową i detaliczną.

Jak podała policja, podrobione suszarki trudno było odróżnić od oryginalnych, jednak nie spełniały standardów i mogły przyczynić się do zniszczenia włosów, a także spowodować zagrożenie pożarowe.

Podrobione suszarki do włosów sprzedawano w cenie od 10 do 50 proc. niższej od ceny sprzedaży produktów Dyson. Suszarki tej marki w Chinach kosztują ok. 435 dolarów.

Władze poinformowały, że policja z Szanghaju w 2018 roku zbadała 500 spraw dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama