Menu

Aplikacja dla chorych na raka zrezygnowała z opłat

Aplikacja dla chorych na raka zrezygnowała z opłat
Aplikacja pomaga człowiekowi wziąć się w garść i zacząć działać. (Fot. Getty Images)
Serwis dla osób chorych na raka i ich bliskich Mednavi.pl otworzył dostęp do płatnej dotychczas wersji premium. Od 11 lutego wszystkie informacje są dostępne bezpłatnie.
Reklama

Serwis Mednavi to swego rodzaju medyczna nawigacja. Podpowiada "jak się leczyć" i "gdzie się leczyć", a korzystają z niej głównie ci, którzy dowiedzieli się, że mają raka i w tym momencie ziemia usunęła im się spod stóp. Są przerażeni i bezradni; nie mają pojęcia, co teraz zrobić.

Aplikacja pomaga człowiekowi wziąć się w garść i zacząć działać. Późnej prowadzi go przez cały proces leczenia i rehabilitację - konkretną ścieżką: krok po kroku.

"Ścieżki" dopasowuje do konkretnego przypadku, bo zaawansowany system filtrów pozwala nie tylko szybko znaleźć odpowiednie miejsce i metodę leczenia oraz przygotować chorego na to, co go czeka, ale także wyszukać najlepszego specjalistę w gronie: onkologów, chirurgów, radioterapeutów, neurochirurgów, urologów, ginekologów i innych specjalistów. Informuje też, jakie terapie są w Polsce bezpłatne, a jakie nie są refundowane.

Uniwersalne porady były dostępne za darmo. Jednak za wersję premium, interaktywną, w której użytkownik może zadawać konkretne pytania, trzeba było płacić: 99,9 zł miesięcznie lub 199,9 zł rocznie.

Aplikacja pozwala m.in. wyszukać najlepszego specjalistę. (Fot. Getty Images)

"Zdecydowaliśmy się na otwarcie serwisu, czyli likwidację wersji premium, widząc, jak wiele osób wchodzi na strony Mednavi i zakłada bezpłatne konto, ale nie korzysta z treści objętych opłatą", wyjaśnia Ina Dźwierzyńska, pomysłodawczyni serwisu.

Dlaczego w ogóle powstała aplikacja? Ina Dźwierzyńska powołuje się na osobiste doświadczenia: "Gdy zachorowałam, od kilku lekarzy słyszałam, że usunięcie guza z mojej głowy oznacza uszkodzenie nerwu twarzowego. Szukałam szpitala, w którym robi się operacje inna metodą. Znalezienie takiej placówki zajęło mi z pomocą rodziny i przyjaciół dwa tygodnie".

"Mednavi wymyśliłam tuż po operacji jako narzędzie dla osób w podobnej sytuacji. Bo po diagnozie mamy właśnie podstawowe pytania: jak i gdzie mogę się leczyć. Za takie informacje dostępne natychmiast, bez przekopywania internetu i obdzwaniania szpitali, byłabym jako pacjentka skłonna zapłacić. Ale wiele osób nie chce płacić za informacje w sieci, bo to nie papierowa gazeta czy książka, a inne boją się transakcji w internecie. Wychodzimy takim osobom naprzeciw" - wyjaśnia Dźwierzyńska. 

Czytaj więcej:

Eksperci: Polki coraz częściej chorują i umierają na raka piersi

Polski onkolog: Mamy kolejny przełom w leczeniu raka płuca

Powstała aplikacja dla chorych na raka, która podpowiada, jak się leczyć

Rak jąder najczęściej wykrywany przez partnerki

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama