Menu

Apel do firm o przekazanie komputerów i smartfonów polskim szkołom

Apel do firm o przekazanie komputerów i smartfonów polskim szkołom
Polskie szkoły pilnie potrzebują sprzętu komputerowego - warto je wspomóc. (Fot. Getty Images)
Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się z apelem do 'firm, koncernów i ludzi dobrej woli' z prośbą o rozważenie możliwości przekazania szkołom sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych, które trafiłyby do najbardziej potrzebujących uczniów, by mogli się uczyć zdalnie. Ze sprzętu mogliby korzystać również nauczyciele.
Reklama

"Z powodu koronawirusa polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu. Jednak, aby edukacja mogła się odbywać online, potrzebne są minimum trzy rzeczy: dobre chęci, umiejętności oraz sprzęt. Tego ostatniego brakuje. Dlatego zwracamy się do firm, koncernów i ludzi dobrej woli z prośbą o rozważenie możliwości przekazania szkołom sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych czy ruterów" - zaapelował Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Wyjaśnił, że sprzęt ten byłby przeznaczony do wykorzystania przez najbardziej potrzebujących uczniów, którzy dziś nie mają komputerów, smartfonów i dostępu do internetu, a chcą się uczyć. Dodał, że mogliby w razie konieczności korzystać z niego nauczyciele.

"Zastanówcie się, czy nie moglibyście przekazać - szkole, którą znacie, szkole w pobliżu, czy szkole Waszych dzieci lub wnuków - sprzętu do nauki online" - zaapelował Broniarz.

Profesor Zdzisław Mach i jego asystentka Sylwia z Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowują materiały e-learningowe dla uczniów w związku z zamknięciem szkół. (Fot. Getty Images)

Od początku tygodnia wszystkie placówki oświatowe w Polsce są zamknięte - nie odbywają się w nich zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, z wyjątkiem m.in. tych w podmiotach leczniczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Nauczyciele mają być jednak w gotowości do pracy. MEN zaleca by prowadzili z uczniami zajęcia zdalnie.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że planowane jest rozpoczęcie od przyszłego tygodnia systematycznej zdalnej nauki w szkołach. Zapowiedział wydanie rozporządzenia w tej sprawie. Zaznaczył, że to kwestia kilku dni.

W wielu krajach Europy, m.in. w Norwegii czy Holandii, zajęcia w szkołach online odbywają się codziennie w takich samych godzinach, w jakich odbywały się tradycyjnie. Kraje te jednak mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć przez internet.

Czytaj więcej:

Ponad 99 proc. skontrolowanych osób przestrzega kwarantanny

Poczta Polska przywróciła wysyłanie przesyłek do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii

Nie żyje 27-latka zakażona koronawirusem. To szósta ofiara w Polsce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama