Menu

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana
Wiadomo już, z jakich krajów można wjeżdżać do UK nie obawiając się o to, że trzeba się poddać kwarantannie. (Fot. Getty Images)
Od 10 lipca zniesiona zostanie obowiązkowa kwarantanna dla tych, którzy będą chcieli przyjechać lub wrócić do Anglii z 59 krajów - donosi BBC. Wiadomo już na pewno, że wśród nich znajduje się Polska, choć nie wszystkie kraje europejskie uznane zostały za wolne od zagrożenia koronawirusem. Podróżni ze Szwecji i Portugalii wciąż będą musieli się izolować przez 14 dni od daty przyjazdu.
Reklama

Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest jednak to, że podróżny nie był w ciągu poprzednich 14 dni w żadnym kraju spoza listy.

Kilka dni temu brytyjski rząd zapowiadał, że obowiązek kwarantanny w przypadku krajów uznanych za te, w których zagrożenie epidemicznie jest niewielkie, zostanie zniesiony od 6 lipca, ale ostatecznie ten termin został przesunięty na 10 lipca. Powodem tego miały być, według brytyjskich mediów, nieporozumienia co do kształtu listy między rządem w Londynie a władzami w Edynburgu.

Ostatecznie kwarantanna została zniesiona tylko w Anglii, zaś pozostałe części Zjednoczonego Królestwa mają same przedstawić swoje listy, co biorąc pod uwagę, że nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się między Anglią a Walią czy Anglią a Szkocją, powoduje, iż takie różnicowanie w praktyce nie ma znaczenia.

Jak wcześniej zapowiadano, czynnikami decydującymi o zdjęciu obowiązku kwarantanny w przypadku przyjazdu z poszczególnych krajów miały być poziom występowania Covid-19, dynamika zachorowań i wiarygodność danych.

Ostatecznie z obowiązku kwarantanny zwolnieni zostali przyjeżdżający z 59 terytoriów oraz wszystkich 14 brytyjskich terytoriów zamorskich. Na liście znalazło się 18 państw UE, nie licząc Irlandii, której kwarantanna w ogóle nie dotyczyła. Nie ma na niej Szwecji i Portugalii, co było spodziewane, ale też Słowacji, Słowenii, Estonii, Łotwy, Bułgarii i Rumunii.

Wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, z których będzie można wracać bezstresowo, znalazły się m.in. Grecja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Turcja czy Francja i Niemcy.

Do tzw. "korytarzy powietrznych" włączono także Polskę, co oznacza, że od 10 lipca swobodnie można się przemieszczać bez względu na to, ile chcemy zostać w Anglii - a to dobra wiadomość dla naszych rodaków, którzy planują odwiedzić swoje rodziny czy znajomych na Wyspach.

Pełna lista krajów, z których wjeżdżać do Anglii będzie można bez konieczności poddania się kwarantannie, znajduje się na rządowej stronie: https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#travel-corridors-countries-and-territories-exemption-list

Jak podkreślono, lista będzie podlegać regularnemu przeglądowi i będzie zmieniania w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Czytaj więcej:

UK: Od 6 lipca nie będzie kwarantanny dla podróżnych z niektórych krajów

Media: Wielka Brytania zrezygnuje z kwarantanny dla 75 krajów

  Komentarze
  • Juzek
   3 lipca, 18:15

   Przylatuje do mnie siostrzenica 9 to jak jest 1 dzien kwarantanny czy 2 tygodnie?

  • Ja
   3 lipca, 18:32

   W końcu można polecieć do Polski swobodnie i przy okazji oddać swój głos w wyborach. W pierwszej turze się nie udało to chociaż w drugiej.

  • Janusz
   3 lipca, 19:17

   Przypominam, że jeśli głosowałeś (-aś) na Andrzeja Dudę w l turze, to nie możesz iść na kolejne głosowanie, ponieważ twój głos został już policzony, gdyż Andrzej Duda został zwycięzcą tej tury. Twój głos nie będzie więc ważny. W Il turze głosują tylko te osoby, ktore głosowały na innych kandydatów.

  • Argail
   3 lipca, 21:00

   Janusz, widac ze masz rodakow za malo inteligentnych.
   Dobrze, ze jestes w bledzie.

  • DoJuzek
   3 lipca, 21:04

   14 dni

  • You
   3 lipca, 22:09

   Peggy:
   ciekawe ile ty fakultetów skończyłaś ?

  • Polak
   3 lipca, 22:13

   Janusz nie pisz bzdur.Czy wy z PO naprawde rodakow za glupkow macie.Wstyd

  • Made in Poland
   3 lipca, 23:51

   No to teraz rodzinka z Podkarpacia się zwali... ;-)))

  • Lukkas
   4 lipca, 01:04

   Pan Janusz bardzo się boi, żeby Duda nie wygrał dlatego prowadzi aktywną dezinformację, ależ ci peowcy nie długo siebie przeskoczą w tych manipulacjach,a niby tacy wykształceni,a słoma z butów wychodzi,brak kultury na każdym kroku,cwaniactwo i wszechobecne krętactwa,pozdrawiam tych kulturalnych po podstawówce.

  • Do Janusza
   4 lipca, 01:14

   Pozdrawiam wszystkich jANUSZÓW, równiez tych slabo rozwinietych intelektualnie.

  • Do Lukkas
   4 lipca, 10:06

   Rozbawiłeś mnie swoim komentarzem. Popieram w 100%. Widzę że pomroczność niejasna okryła część oobywateli... Też jestem po podstawówce ;)

  • Antek
   4 lipca, 12:02

   Newer w UK now ma Juzek “Januszy”

  • Jaco
   4 lipca, 20:19

   Też znam jednego nawiedzonego inteligentnego inaczej co w prezesa zapatrzony jak w fuhrera co głosował na dlugopisa.

  • Wiela
   4 lipca, 20:40

   zadnych TRZASKOWSKICH I PO To sa sprzedawczyki

  • Zenek
   5 lipca, 18:15

   Janusz to podstawiony agent

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama