Menu

Anglia: Od jutra dalsze luzowanie restrykcji

Anglia: Od jutra dalsze luzowanie restrykcji
W salonach kosmetycznych będą mogły być wykonywane usługi wymagające bliskiego kontaktu. (Fot. Getty Images)
Dalsze luzowanie w Anglii restrykcji koronawirusowych, które przed dwoma tygodniami zostało wstrzymane z powodu rosnącej ponownie liczby zakażeń, może od soboty zostać wznowione - ogłosił wczoraj brytyjski rząd.
Reklama

"Dziś możemy ogłosić kilka dalszych zmian, które pozwolą większej liczbie osób wrócić do pracy, a ludziom do tego, czego im brakowało. Jednak, jak zawsze powtarzam, nie zawahamy się przed uruchomieniem hamulców, jeśli zajdzie taka potrzeba, ani przed dalszym wdrażaniem lokalnych blokad, by zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa" - oświadczył premier Boris Johnson.

W ramach wchodzących od jutra w życie zmian, teatry i sale koncertowe w zamkniętych przestrzeniach mogą wznowić działalność z udziałem ograniczonej publiczności; mogą się odbywać przyjęcia weselne do 30 osób i w formie posiłków przy stołach.

Co więcej, w obiektach sportowych i salach konferencyjnych rozpoczną się próby wydarzeń z udziałem publiczności, co ma pozwolić na ich pełne otwarcie od października. Wznowić działalność mogą też kasyna, kręgielnie i lodowiska, zaś w salonach kosmetycznych mogą być wykonywane usługi wymagające bliskiego kontaktu.

To złagodzenie restrykcji nie dotyczy jednak kilkunastu miast i miejscowości, gdzie w związku z rosnącą liczbą zakażeń wprowadzono lokalne obostrzenia.

Rząd ogłosił zarazem podniesienie kar dla osób, które nie przestrzegają nakazu zasłaniania twarzy tam gdzie jest to wymagane, oraz dla osób organizujących nielegalne zgromadzenia.

Zgodnie z aktualnymi zasadami, osoby, które nie zasłaniają twarzy, otrzymują grzywnę w wysokości 100 funtów. Nowe przepisy przewidują, że kara za każde kolejne wykroczenie będzie podwajana, do maksymalnej wysokości 3 200 funtów. W Anglii zasłanianie twarzy jest obowiązkowe w wielu pomieszczeniach zamkniętych, w tym w środkach transportu publicznego, sklepach i muzeach.

Z kolei osoby odpowiedzialne za organizację nielegalnych imprez i zgromadzeń powyżej 30 osób mogą zostać ukarane grzywną do 10 tys. funtów.

Czytaj więcej:

Anglia: Salony urody już otwarte, ale nie wszystkie usługi dostępne

Brytyjski rząd przywrócił ostre restrykcje w północnej Anglii

UK: 98 kolejnych zgonów na Covid-19, w Preston zaostrzone restrykcje

Kolejne 29 miast w UK na liście "do zamknięcia"

Johnson: Zamykanie szkół to ostatnia rzecz, którą chcemy robić

Władze Oldham: "Jeśli teraz nie zaczniemy działać, zamkniemy miasto"

  Komentarze
  • Lucufer
   14 sierpnia, 12:29

   ...i nielegalnych zgromadzeń. A w styczniu po oficjalnym wyjściu bez umowy, wirus okaże się mniej groźny niż zakładano i nastąpi fala sukcesów...
   Robimy zakłady?

  • Boryslaw Pupka
   14 sierpnia, 12:37

   O wesolej wdowce z Gdanska londynek cos napisze?

  • Misia
   14 sierpnia, 13:17

   @Lucufer Tez tak myślę...myślę ze powoli zacznie się klarować juz po wyborach w USA

  • Jan
   14 sierpnia, 17:58

   A kto niby te kary za nienoszenie maseczek daje? Chętnie bym złożył donos. Nie słyszałem żeby ktoś zostal ukarany. Co najmniej połowa ludzi nie zakłada masek.

  • TruLife
   16 sierpnia, 11:37

   A kto ma korzyści z tego wirusa jak to ściema? Kto zarabia na tym? Myślę że cały świat nie dał by się nabrać na taką scieme

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama