Menu

Anglia: Jeśli "zasada sześciu" nie zadziała, pojawią się surowsze restrykcje

Anglia: Jeśli "zasada sześciu" nie zadziała, pojawią się surowsze restrykcje
Brytyjski rząd jest mocno zaniepokojony skutkami ewentualnej drugiej fali pandemii. (Fot. Getty Images)
Jeśli 'zasada sześciu' nie zadziała w ciągu najbliższych dwóch tygodni, Wielka Brytania wprowadzi kolejne restrykcje w celu zatrzymania rozprzestrzenia się koronawirusa - informuje ITV News.
Reklama

"Rozmawiałem z ludźmi z otoczenia Borisa Johnsona oraz jego doradcami naukowymi i jestem zdumiony, jak bardzo są zaniepokojeni tym, że wirus może znowu wymknąć się spod kontroli" - przyznał Robert Peston, redaktor polityczny ITV News.

Jeden z członków Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Kryzysowych (Sage) przekazał dziennikarzowi ITV: "Niepokoi mnie fakt, że znowu możemy się spóźnić z tym, aby zapobiec drugiej fali". "Jeśli będziemy czekać, aż liczba ofiar ponownie wzrośnie, zanim podejmiemy zdecydowane działania, będziemy mieli kłopoty" - dodał doradca Sage.

Starszy członek rządu zdradził redaktorowi ITV, iż doskonale rozumie obawy naukowców. "Nie możemy czekać, aż śmiertelność wzrośnie, zanim zaczniemy działać" - przyznał. Dodał, że ramy czasowe dla oceny, czy nowa "reguła sześciu" wystarczyły do ​​stłumienia wirusa, to dwa tygodnie.

Nowy przepis zakazujący spotkań w większej niż 6 osób grupie wszedł w życie w poniedziałek 14 września i obowiązuje wszystkich pod groźbą kary grzywny. 

W najbliższym otoczeniu Borisa Johnsona panuje pogląd, iż - poza zamknięciem szkół - powinien być brany pod uwagę prawie każdy środek dystansowania społecznego. Wiodący doradca naukowy zdradził redaktorowi ITV: "Szczerze mówiąc, lockdown to jedyna rzecz, która działa".

"Jeśli naszym celem jest to, aby szkoły były otwarte, to prawdopodobnie musimy poważnie rozważyć szeroki wachlarz innych środków, by zatrzymać drugą wielką falę. Już teraz musimy zacząć myśleć o wdrażaniu tych środków - i właśnie zaczynamy to robić" - podkreśliło rządowe źródło.

Czytaj więcej:

Anglia: Zakaz spotykania się w grupach większych niż 6 osób

Johnson ogłosił wprowadzenie radykalnych obostrzeń w Anglii

Lockdown w Birmingham. Od wtorku zakaz spotkań

Pełne puby w UK. Brytyjczycy korzystają z ostatnich godzin "wolności"

Wielka Brytania "na krawędzi utraty kontroli" nad koronawirusem

Anglia: Od dziś koniec ze spotykaniem się w więcej niż 6 osób

Home Office: Zatrzymanie się na pogawędkę na ulicy może być złamaniem prawa

UK: 27 zgonów z powodu Covid-19 i ponad 3 tys. nowych zakażeń

  Komentarze
  • Janusz
   16 września, 18:00

   Ja proponuję zasadę trzech szóstek. 666. Każdy, przez sześć tygodni, przez sześć dni w tygodniu, może dostać za darmo, sześć mocnych piw Ale. Diabła nic nie pokona.

  • Gosc
   16 września, 18:43

   ilosc zgonow mimo, ze watpliwie kwaifikownaych spada. Ilosc pozytywnych wynikow do ilosci testow spada, ilosc zgonow do ilosci poztywnych wynikow spada... szkoly i biura otwarte.... gdzie tu pogorszenie sytuacji? No ale gdyby tu logika a nie polityka dzialala.... marzenia

  • Judasz Iskariota
   16 września, 19:24

   No bo szkoły są bezpieczne 🤦‍♂️wystarczy zobaczy co się dzieje w high schol.

  • T
   16 września, 20:02

   Dojedzanie bydelka

  • Miro
   17 września, 03:32

   Za take doradzanie powinien stanac przed sadem za dzialanie na szkode kraju.

  • Janusz
   17 września, 07:39

   Stanislaw Tralkowski@ Znowu to napiszę. Gdy Polska " upadnie " tak, jak UK, to daj mi znać. Rzucam wszystko i pierwszym samolotem wracam do " serca Europy ".

  • Janusz
   17 września, 07:54

   Kristofer Jokens@ Wydaje mi się, że to co napisałeś, równie dobrze odnosi się do Polski i innych, byłych demoludów. Nie wspomnę o państwach postsowieckich. Ogólnie rzecz biorąc, przy internecie i współczesnych mediach, dotyczy to chyba całego świata.

  • Celestyn76
   17 września, 08:00

   Nawet monty python nie wymyslil takich bzdur chociaz borys I jego orzydupasy pasuja jak ulal do ministerstwa dziwnych krokow

  • Janusz
   17 września, 08:07

   Grzegorz Lew@ A co im mają wbijać do głowy ? Dywizjon 303, Powstanie Warszawskie i żołnierzy wyklętych. Bardzo dobrze, że dokładnie przerabiają Henryka Vlll. Szkoda, że u nas nie było takiego króla. Zrobiłby porządek z kościołem katolickim dawno temu i mielibyśmy teraz normalny kraj. A co do wbijania nadmiaru wiedzy? Na pewno po sobie też wiesz, że 90 % programu nauczania w Polsce można śmiało skasować. Zapytaj trzydziestolatków, co pamiętają ze szkoły. Jesteś też pewien, że Twoi kumple, Polacy, są takimi omnibusami. No i znajdź chociaż jedną polską uczelnię w gronie 500 najlepszych szkół na świecie. Oksford i Cambridge znasz ?

  • Tom67
   17 września, 09:21

   Niech otworzą GP ludzie nie mają kontaktu z lekarzem dlatego umierają a oni napiszą przyczyna (convid19)

  • Kura.
   17 września, 09:58

   Mówi się, że blondynki są głupie ale blondyni nie lepsi. Jak długo będzie jeszcze straszył ludzi Pan Jonson gdzie oni wszyscy widzą jakąś epidemię. Ci zakłamani politycy, media TV lekarze zrobili takich z nas idiotów, że ja już tego nie ogarniam. Doprowadzają ludzi do upadku finansowego,do samobójstw A ten rząd w UK to typowi kłamcy Niedługo będą sprawdzać cz kupę zrobiłem dzisiaj. Proste coś knują.

  • Dm
   17 września, 10:31

   UK się stacza. Całe szczęście że wychodzą z UE. Będą sobie wprowadzali przepisy jaki chcą dzięki boryskowi. Najlepiej niech zamkną ta wyspę na stałe. Edukacja ich powala.

  • Mariusz
   17 września, 11:18

   Do Janusza. Jak rzucałeś na szkołę kamieniami i nie czytałeś lektur to pozostałeś ciemniakiem na zawsze...Sięgnij do rankingów poziomu edukacji w Europie,to przekonasz się jak daleko w tyle jest UK !!! Jeżeli chodzi o uczelnie wyższe,to tylko 8 brytyjskich uczelni się liczy w świecie.Reszta to szkółki do robienia kasy a poziom większości to poziom dobrego polskiego technikum !!! Poza tym "wykształcenie" absolwentów tych szkółek nie przygotowuje ich do żadnej pracy- pracodawcy oferują im tylko bezpłatne staże,bo są obciążeniem dla firm...A ogólnie jesteś zakompleksiony !!!!

  • Janusz
   17 września, 13:34

   Mariusz@ Powtarzasz moje zdanie o kamieniach i szkole. Tylko, ze tam nie rzuca się " na szkołę ", ale " w szkołę ".Szkoda, że nie wymieniłeś polskich wyższych szkół w 500. 0. Zero. Potrafisz obrażać, nic więcej. I dalej uważasz, że cała wiedza z polskiej szkoły jest niezbędna.

  • Janusz
   17 września, 14:09

   Mariusz@ Siegnij do rankingu gospodarek światowych. Albo prościej, np. do rankingu UEFA, FIFA, jeżeli lubisz piłkę. Ranking sprzedaży płyt. Lub ściągniętych plików muzyki rozrywkowej. Ranking lotnisk. Ranking sił zbrojnych. Ranking liczby turystów. Wymień chociaż jedną dziedzinę ( oprócz skoków narciarskich ), w której jesteśmy lepsi.

  • Stanowcza
   17 września, 16:26

   Brytole nie uznają żadnej zasady sześciu, dzieciaki prosto ze szkoły codziennie do innych znajomych chodzą. Dorośli zbierają się w grupy i plotkują sobie w najlepsze. Nikt nic nie przestrzega, bo i kary są fikcyjne, to jest wszystko pic na wodę..

  • PatolGlobalny
   17 września, 17:46

   Nowy Porządek Świata (NPŚ), kiedyś WTC i Pentagon został zaatakowany przez terrorystów. To polityka XXI wieku, reklamy, reportaże, wiadomości, YouTube, Google część tego to własność prywatna, mogą mówić co chcą, czy Hitler przegrał? Czy Lepper się powiesił? Czy piramidy powstały p.n.e.? Czy Historia już nie jest przereklamowana? Nie chcę tu nikogo obrażać, niewiedza jest czasami błogosławieństwem

  • Janusz
   17 września, 18:07

   Mariusz@ Nagrody Nobla : UK - 133, Polska - 19. Nie chce mi się sprawdzać, ile medali na igrzyskach zdobyli Brytyjczycy, a ile Polacy. Pamiętam, że w Londynie zdobyli dużo więcej tylko złotych, niż my wszystkich łącznie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama