Menu

Angela Merkel podda się domowej kwarantannie

Angela Merkel podda się domowej kwarantannie
Czy niemiecka kanclerz została zarażona koronawirusem? Na tym etapie testy mogą być niewiarygodne. (Fot. Getty Images)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel miała kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa, i w związku z tym podjęła decyzję o poddaniu się dwutygodniowej domowej kwarantannie - poinformował rzecznik rządu Steffen Seibert.
Reklama

Kanclerz "będzie regularnie poddawała się testom przez kilka najbliższych dni, ponieważ pojedynczy test na tym etapie nie byłby w pełni wiarygodny" - przekazał Seibert w oświadczeniu. Dodał, że mimo domowej kwarantanny Merkel zamierza dalej wypełniać obowiązki kanclerskie.

O tym, że koronawirusa wykryto u lekarza, który w piątek dokonał u niej rutynowego szczepienia, Merkel dowiedziała się zaraz po wczorajszej konferencji prasowej, na której ogłosiła zaostrzenie zasad dotyczących poruszania się poza domem, które przez dwa tygodnie będą obowiązywać na terenie całych Niemiec z powodu pandemii koronawirusa.

W domowej kwarantannie przebywają już inni niemieccy politycy. Friedrich Merz, kandydat na szefa Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), poinformował w tym tygodniu, że pozostaje w domu, bo test potwierdził u niego obecność koronawirusa. Zakażenie i poddanie się kwarantannie potwierdził także były współprzewodniczący partii Zielonych Cem Oezdemir.

W Niemczech odnotowuje się coraz więcej infekcji koronawirusem. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Angela Merkel: Koronawirus to największe wyzwanie od czasów II wojny światowej

Niemcy: Ponad 22,3 tys. zakażonych, 84 osoby zmarły

  Komentarze
  • Jan ove waldner
   23 marca, 12:12

   a johnson nie poddał sie? On ma zryty beret!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama