Menu

Ancelotti: Teraz to wojna, a po pandemii świat będzie inny

Ancelotti: Teraz to wojna, a po pandemii świat będzie inny
"Jest mi wszystko jedno, kiedy znowu będziemy grać". (Fot. Getty Images)
Trener piłkarzy Evertonu Carlo Ancelotti porównał obecną sytuację na świecie związaną z pandemią koronawirusa do wojny. 'Świat się teraz zmienia, a obraz jaki zastaniemy po opanowaniu sytuacji będzie podobny do tego, który zastajemy po największych bitwach' - ocenił.
Reklama

"To, co teraz się dzieje na świecie powinniśmy odebrać jako lekcję, naukę. Musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy wszyscy lepszymi ludźmi" - stwierdził w wywiadzie dla "L'Equipe" włoski szkoleniowiec, który pracował m.in. w Bayernie Monachium, Realu Madryt, Paris Saint Germain.

60-letni Ancelotti nie wrócił do kraju i został z rodziną w Liverpoolu. We Włoszech sytuacja związana z pandemią jest jedną z najgorszych. Zarażonych jest ponad 115 tys. osób, prawie 14 tys. zmarło.

"Codziennie rozmawiam ze znajomymi, rodziną. Mam wrażenie, że sytuacja z dnia na dzień jest trochę lepsza, mimo że statystyki tego nie pokazują. Co nie znaczy, że się nie martwię. Dziennie ginie ponad 600 osób w mojej ojczyźnie i trudno przejść z tym do porządku dziennego" - skomentował trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów.

Przyznał też, że bardzo brakuje mu na co dzień futbolu, ale w tej chwili są ważniejsze sprawy na świecie. "Jest mi wszystko jedno, kiedy znowu będziemy grać. W tej chwili musimy przede wszystkim myśleć o ludziach i ich życiach" - zaznaczył.

Czytaj więcej:

Burmistrz Londynu prosi kluby o pomoc w walce z koronawirusem

Nie ma "szybkich odpowiedzi" o powrocie rozgrywek Premier League

Trener Boruca jest pierwszym, który zgadza się na obniżkę pensji

Brytyjski poseł: Podatek dla klubów za brak solidaryzmu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama