Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Amerykański wywiad wciąż bada pochodzenie Covid-19

Amerykański wywiad wciąż bada pochodzenie Covid-19
Wciąż nie można jednoznacznie stwierdzić, skąd wziął się wirus wywołujący Covid-19. (Fot. Getty Images)
O ile nie nastąpi nieprzewidziany przełom, agencje wywiadowcze USA nie będą w stanie stwierdzić, czy wirus Covid-19 rozprzestrzenił się w drodze przeniesienia ze zwierzęcia na człowieka, czy wyciekł z laboratorium. Z taką tezą wystąpili w piątek przedstawiciele władz.
Reklama
Reklama

Jak informuje Associated Press, raport rozwija ustalenia opublikowane w sierpniu po 90-dniowej analizie zarządzonej przez prezydenta Joe Bidena. W przeglądzie tym stwierdzono, że amerykańskie agencje wywiadowcze są podzielone w kwestii pochodzenia wirusa. Analitycy nie sądzą jednak, że wirus powstał w laboratorium jako broń biologiczna. Większość agencji wywiadu uważa ponadto, że wirus nie został zmodyfikowany genetycznie.

AP przypomina, że Chiny oparły się globalnym naciskom, by w pełni współpracować przy ustalaniu źródeł pandemii lub udostępnić sekwencje genetyczne koronawirusów przechowywanych w Instytucie Wirusologii w Wuhanie.

Raport stwierdza, że Instytut Wirusologii w Wuhan "wcześniej tworzył kombinacje koronawirusów podobnych do SARS, ale to nie wystarczy, aby stwierdzić czy wirus Covid-19 został genetycznie stworzony przez ten Instytut."

"Zarzuty, że Chiny uruchomiły wirusa jako broń biologiczną, zostały odrzucone, ponieważ ich zwolennicy nie mają bezpośredniego dostępu do Instytutu Wirusologii w Wuhan, podają naukowo błędne twierdzenia lub są oskarżeni o szerzenie dezinformacji" - głosi dokument.

AP zwraca uwagę, że cztery agencje wywiadowcze stwierdziły, chociaż z niskim poczuciem pewności, że wirus został pierwotnie przeniesiony ze zwierzęcia na człowieka. Jak dodaje, piąta agencja wywiadowcza oceniła z umiarkowanym poczuciem pewności, że pierwsza infekcja u ludzi była związana z laboratorium.

Sporządzając raport analitycy celowo usiłowali wzmocnić lub osłabić każdą hipotezę. Naukowcy początkowo sądzili, że wirus pochodzi od zwierząt sprzedawanych na targu Huanan w Wuhanie, co obecnie przez niektórych z nich zostało wykluczone. Problem pozostaje więc nierozstrzygnięty.

Czytaj więcej:

Komputer wskazał 200 leków, które mogłyby pomagać leczyć Covid-19

Raport Republikanów: Koronawirus "uciekł" z laboratorium w Chinach

Sztuczna inteligencja błyskawicznie diagnozuje Covid-19

  Komentarze
  • Marcin
   31 października 2021, 08:08

   To lepsze niz mapety , probki wyizolowanej nie ma ale badajoz kasa podatnikow idzie I jest ok bo I kontrolowac latwiej plandemie z TV, co prawda smiertelnosc starszna 0,001% populacij ale daja kase to badamy

  • Covid 19
   31 października 2021, 08:20

   Nieprawda to co napisaliście jest film na Sky News Australia dokładnie ci ludzie z amerykańskiego wywiadu mówią dokładnie, skąd pochodzi wirus ,czyli z laboratorium i mają na to dowody. Mało tego mają dowody że wirus został stworzony tylko i wyłącznie do atakowania ludzi i nikogo więcej .W tym filmie sa przedstawione dowody i wypowiedzi ludzi pracujących dla wywiadu USA i innych krajów oraz lekarzy i badaczy biotechnologii , natomiast Chiny dalej mają opłaconych naukowców do negowania wszystkiego.To zostało od lat przygotowywane przez Chiny,po prostu broń wymknęła się spod kontroli.

  • Raf
   31 października 2021, 09:14

   zmiany klimatu , ropa zloza naturalne , robienie pieniedzy na szczepionkach , obalanie panstw i malych prztsiebiorst , kontrola ludzi , i niebezpieczne 5g ! to typowa zgrywka panstwa ktore dorobilo sie na krzywdzie ludzi i odwracanie kota ogonem typowa zagrywka dla USA

  • Berlin Lichtenberg
   31 października 2021, 12:29

   Nie no oczywiscie, pan Biden wie najlepiej. Zeby tylko nie podpisal czegos okrutnego, jak mu podloza i agenci nie odciagna go w czasie. Faktem jest - nie wiedzac o tym, poblogoslawil North Stream 2.

  • Czytelnik anonimowy
   31 października 2021, 13:26

   Większość uwierzyła że wirus powstał podczas gotowania nietoperzowej zupy, telewizja to potwierdziła, czego chcieć więcej?

  • Greg
   31 października 2021, 16:06

   Ten Amerykanski wywiad powinien przeczytac Londynek.... tu jest tylu youtubowo-facebukowych naukowcow, ktorzy od dawna wiedza skad jest wirus, dlaczego Ziemia jest plaska i ze szczepionki sa robione z grafenu i... ludzkich plodow. lol

  • Covid 19
   2 listopada 2021, 02:35

   Do Greg nie wierzysz ogladnil sobie ten film, zdobędziesz trochę wiedzy przy okazji ,myślisz że ludzie na londynku są głupi i nie wykształceni, oprócz tych typu JoBo bardzo dużo ludzi z Polski posiada studia pokończone z tytułem magistra to że znaleźli się na taśmie w UK to los tak chciał.Film nazywa sie Special Investigation what really happened in Wuhan na Sky News Australia na YouTube.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama