Menu

American Airlines rezygnują z nowej trasy do Krakowa

American Airlines rezygnują z nowej trasy do Krakowa
Samoloty American Airlines nie polecą na trasie Kraków - Chicago w 2021 roku. (Fot. Getty Images)
Linia lotnicza American Airlines zdecydowała, że nie uruchomi zapowiadanego wcześniej swojego pierwszego połączenia do Polski - z Chicago do Krakowa. Pierwotnie miało ono ruszyć w maju tego roku, a następnie - z powodu Covid-19 - przesunięto te plany na 2021 r.
Reklama

Jak głosi komunikat opublikowany na stronie przewoźnika, American Airlines zdecydował o niewprowadzaniu w przyszłorocznym rozkładzie lotów nowych połączeń z Chicago do europejskich miast. Oprócz Krakowa, są to także Budapeszt i Praga.

W komunikacie wskazano, że przewoźnik dostosowuje swoją międzynarodową siatkę połączeń długodystansowych w związku z niskim popytem wynikającym z pandemii. Cięcia mają na celu poprawę długoterminowej rentowności firmy.

American Airlines przewiduje, że latem przyszłego roku liczba międzynarodowych lotów długodystansowych spadnie o 25 proc. w porównaniu z 2019 r. Przewoźnik zamierza skoncentrować się na rynkach o znaczeniu priorytetowym dla klientów.

Zgodnie z pierwotnymi planami, połączenie pomiędzy chicagowskim lotniskiem O'Hare a Kraków Airport miało mieć charakter sezonowy, od 7 maja do 23 października. Planowano wykonywanie pięciu lotów w tygodniu.

Kraków Airport z powodu epidemii koronawirusa był zamknięty od połowy marca do 1 czerwca. W czerwcu, w pierwszym miesiącu funkcjonowania portu po przerwie, lotnisko obsłużyło prawie 14,4 tysięcy pasażerów - o 98 proc. mniej w stosunku to czerwca zeszłego roku. Wczoraj loty z Paryża zainaugurował nowy przewoźnik w krakowskim porcie - francuska linia Air France.

Czytaj więcej:

Kraków Airport po 2,5-miesięcznej przerwie wznowił działalność

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu

Air France od środy wznowi loty do i z Polski

Wizz Air znów lata z Polski

  Komentarze
  • Z uk
   4 lipca, 10:26

   Polacy w USA o boj najbiedniejszy kraj obecnie jak trzeci świat 40 milionów ludzi bez pracy a nieoficjalnie 60 milionów nawet już nie chcę tam lecieć jako turysta

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama