Menu

Ambasada w UK ostrzega przed fotomontażem z fałszywą kartą do głosowania

Ambasada w UK ostrzega przed fotomontażem z fałszywą kartą do głosowania
Zdjecia ukazujące fotomontaż pojawiły się w polskich mediach społecznościowych. (Fot. Twitter/@igras_igras)
Ambasada RP w Londynie ostrzegła w mediach społecznościowych przed krążącym w internecie fotomontażem, przedstawiającym kartę do głosowania w II turze polskich wyborów prezydenckich, na której dwukrotnie jest nazwisko Andrzeja Dudy, a nie ma Rafała Trzaskowskiego.
Reklama
Reklama

Karta do głosowania na fotomontażu opatrzona jest pieczątką ambasady RP w Londynie oraz obwodowej komisji wyborczej nr 148, której siedzibą jest właśnie ambasada.

Ambasada podkreśliła, że zdjęcie jest prowokacyjnym fotomontażem i zaapelowała, by go nie rozpowszechniać.

W Wielkiej Brytanii do udziału w II turze wyborów prezydenckich zarejestrowało się 180 tys. osób, czyli o ok. 50 tys. więcej niż w pierwszej, co już było absolutnym rekordem, jeśli chodzi o jakiekolwiek polskie wybory w tym kraju.

Na terenie Wielkiej Brytanii wybory prezydenckie odbywają się tylko korespondencyjnie. Jak informowała ambasada, ostatnie pakiety z kartami do głosowania wysłano w sobotę po południu.

Czytaj więcej:

Polacy w UK martwią się o karty do głosowania

"Komisje w Wielkiej Brytanii miały więcej pracy niż te w Polsce"

Ambasada RP w Oslo zaapelowała o szybkie odsyłanie pakietów wyborczych

    Komentarze
    • Sds
      9 lipca 2020, 18:17

      Ambasada w Londynie wyslal 2 z 4 zamowionuch kart do glosowania !

    • Pire z dżemem
      9 lipca 2020, 19:05

      ilość szydery z obecnego prezydenta skłania mnie na zagłosowanie właśnie na niego przeciwko jaśnie oświeconym trolom pro niemieckim i pro rosyjskim

    • Maxzyman13
      9 lipca 2020, 20:13

      Szkoda że jest 102...

    • Klaudia
      9 lipca 2020, 22:03

      Ja otrzymalam swoj pakiet we wtorek, tj. 7 lipca, i w historii Royal Mail jest pokazane ze list zostal nadany w poniedzialek popoludniu a nie w sobote! Swoj glos wyslalam w srode listem poleconym Signed For i sprawdzilam ze zoslal on doreczony dzis o 4 rano jednakze miejsce doreczenia to "Delivered and Signed
      Mount Pleasant EC4 DO", signed for by: POLISH. Czy to jest normalne? Mam nadzieje ze ta centrala poczty przekaze moj list do ambasady!

    • London
      9 lipca 2020, 22:12

      Moja karta przyszla poczta 7/07/20 choc miala przyjsc do 6/07/20. Jest poprawna , dwie pieczatki i koperty do odeslania. Odeslane 7/07/20 na adres Komisji Wyborczej w UK nr.150. Nie bylo zadnych "machloji" na dokumentach. Milego Wieczoru i Pozdrowionka ! glos oddalem na Rafala oczywiscie a inni niech oddaja na Andrzeja o ile maja taka chec i przekonania !.

    • Frank Vooy
      9 lipca 2020, 22:15

      A ja nie dostalem pakietu wyborczego (Londyn), przed pierwszą turą dostalem w środę. Podobno przez kopertę pod swiatlo widac na kogo oddalo sie glos, a to stwarza warunki do zakombinowania przy wyborach

    • JOHN Deere
      9 lipca 2020, 22:57

      Uwaga w internecie krąży prowokacyjna adnotacja z Polish Embass Uk o prowokacyjnym montażu....

    • Janusz
      10 lipca 2020, 00:19

      W tvpis jest ciągle fotomontaż i nikt zwolenników Adriana nie ostrzega !

    • Do kaya
      10 lipca 2020, 01:22

      Milcz jak mowisz

    • Czytelnik anonimowy