Menu

Ambasada w UK ostrzega przed fotomontażem z fałszywą kartą do głosowania

Ambasada w UK ostrzega przed fotomontażem z fałszywą kartą do głosowania
Zdjecia ukazujące fotomontaż pojawiły się w polskich mediach społecznościowych. (Fot. Twitter/@igras_igras)
Ambasada RP w Londynie ostrzegła w mediach społecznościowych przed krążącym w internecie fotomontażem, przedstawiającym kartę do głosowania w II turze polskich wyborów prezydenckich, na której dwukrotnie jest nazwisko Andrzeja Dudy, a nie ma Rafała Trzaskowskiego.
Reklama

Karta do głosowania na fotomontażu opatrzona jest pieczątką ambasady RP w Londynie oraz obwodowej komisji wyborczej nr 148, której siedzibą jest właśnie ambasada.

Ambasada podkreśliła, że zdjęcie jest prowokacyjnym fotomontażem i zaapelowała, by go nie rozpowszechniać.

W Wielkiej Brytanii do udziału w II turze wyborów prezydenckich zarejestrowało się 180 tys. osób, czyli o ok. 50 tys. więcej niż w pierwszej, co już było absolutnym rekordem, jeśli chodzi o jakiekolwiek polskie wybory w tym kraju.

Na terenie Wielkiej Brytanii wybory prezydenckie odbywają się tylko korespondencyjnie. Jak informowała ambasada, ostatnie pakiety z kartami do głosowania wysłano w sobotę po południu.

Czytaj więcej:

Polacy w UK martwią się o karty do głosowania

"Komisje w Wielkiej Brytanii miały więcej pracy niż te w Polsce"

Ambasada RP w Oslo zaapelowała o szybkie odsyłanie pakietów wyborczych

  Komentarze
  • Sds
   9 lipca, 18:17

   Ambasada w Londynie wyslal 2 z 4 zamowionuch kart do glosowania !

  • Pire z dżemem
   9 lipca, 19:05

   ilość szydery z obecnego prezydenta skłania mnie na zagłosowanie właśnie na niego przeciwko jaśnie oświeconym trolom pro niemieckim i pro rosyjskim

  • Maxzyman13
   9 lipca, 20:13

   Szkoda że jest 102...

  • Klaudia
   9 lipca, 22:03

   Ja otrzymalam swoj pakiet we wtorek, tj. 7 lipca, i w historii Royal Mail jest pokazane ze list zostal nadany w poniedzialek popoludniu a nie w sobote! Swoj glos wyslalam w srode listem poleconym Signed For i sprawdzilam ze zoslal on doreczony dzis o 4 rano jednakze miejsce doreczenia to "Delivered and Signed
   Mount Pleasant EC4 DO", signed for by: POLISH. Czy to jest normalne? Mam nadzieje ze ta centrala poczty przekaze moj list do ambasady!

  • London
   9 lipca, 22:12

   Moja karta przyszla poczta 7/07/20 choc miala przyjsc do 6/07/20. Jest poprawna , dwie pieczatki i koperty do odeslania. Odeslane 7/07/20 na adres Komisji Wyborczej w UK nr.150. Nie bylo zadnych "machloji" na dokumentach. Milego Wieczoru i Pozdrowionka ! glos oddalem na Rafala oczywiscie a inni niech oddaja na Andrzeja o ile maja taka chec i przekonania !.

  • Frank Vooy
   9 lipca, 22:15

   A ja nie dostalem pakietu wyborczego (Londyn), przed pierwszą turą dostalem w środę. Podobno przez kopertę pod swiatlo widac na kogo oddalo sie glos, a to stwarza warunki do zakombinowania przy wyborach

  • JOHN Deere
   9 lipca, 22:57

   Uwaga w internecie krąży prowokacyjna adnotacja z Polish Embass Uk o prowokacyjnym montażu....

  • Janusz
   10 lipca, 00:19

   W tvpis jest ciągle fotomontaż i nikt zwolenników Adriana nie ostrzega !

  • Do kaya
   10 lipca, 01:22

   Milcz jak mowisz

  • Czytelnik anonimowy
   10 lipca, 09:03

   Głosuje na Dudę bo w końcu jego szef nazwał mnie nieudacznikiem

  • Antek
   10 lipca, 12:10

   “Marcin literski” kaya ma racje, zadziwia mnie ciągle jak ludzie mogą głosować na tych którzy rozsprzedali nasz piękny kraj szczególnie Ci na emigracji , pobyt tu większej części z nich jest właśnie tego skutkiem, co trzeba mieć we łbie żeby tego nie widzieć.., nawet jak się komuś wydaje ze jest jakimś wielkim „Europejczykiem” to wypadałoby pomyśleć trochę..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama