Menu

Ambasada RP w Oslo zaapelowała o szybkie odsyłanie pakietów wyborczych

Ambasada RP w Oslo zaapelowała o szybkie odsyłanie pakietów wyborczych
Polacy w Norwegii głosowali na Rafała Trzaskowskiego. Na zdj. nocna panorama Oslo. (Fot. Getty Images)
Ambasada RP w Oslo zaapelowała do wyborców o szybkie odsyłanie pakietów z głosami w II turze wyborów prezydenckich. Tymczasem z powodu słabnącego w Norwegii zainteresowania tradycyjnymi listami norweska poczta od wtorku będzie dostarczać listy co drugi dzień.
Reklama

Jak przekazał wydział konsularny ambasady RP w Oslo, 19 tys. pakietów wyborczych zostało wysłanych do adresatów w czwartek. W Norwegii, gdzie wybory prezydenckie odbywają się jedynie drogą korespondencyjną, chęć głosowania w II turze zgłosiło o 5 tys. osób więcej niż w I turze.

Norweska spółka pocztowa Posten Norge poinformowała natomiast wczoraj, że wskutek uchwalonej w zeszłym roku przez parlament ustawy, od wtorku 7 lipca listy oraz paczki dostarczane będą co drugi dzień, zamiast jak dotychczas codziennie.

Decyzja ma związek ze spadającą liczbą wysyłanych przez Norwegów przesyłek. Według Posten Norge od 1999 r. w związku z cyfryzacją społeczeństwa liczba przesyłanych listów spadła w Norwegii o 70 proc.

W Norwegii w I turze wyborów prezydenckich zwyciężył Rafał Trzaskowski (46,5 proc.), drugie miejsce zajął Szymon Hołownia (20 proc.), a trzecie urzędujący prezydent Andrzej Duda (16,9 proc.).

Czytaj więcej:

MSZ: Rekordowa frekwencja za granicą pomimo pandemii

  Komentarze
  • Sledy
   4 lipca, 10:19

   A co juz otrzymaliscie pakiety wyborcze?

  • Mirek London
   4 lipca, 10:32

   Doskonale wiemy, ze na reke rzadowi polskiemu jest aby wyborcy z zagranicy nie zdazyli oddac glosu.
   Zdecydowana wiekszosc normalnych i rozsadnych ludzi chce zmiany na stanowisku prezydenta a emigracja w zdecydowanej wiekszosci popiera pana Trzaskowskiego.
   Dla mnie osobiscie jest nie do pomyslenia aby ktos taki jak Duda dalej zajmowal palac prezydencki.

  • Kaya
   4 lipca, 10:54

   Wybierzcie Trzaskowskiego to po powrocie, Wasze dzieci będą niewolnikami Niemiec we własnym kraju w Polsce !!!!!!

  • Ola
   4 lipca, 18:35

   Do Kaya
   Chyba lepiej byłoby być niewolnikiem obcego państwa . aniżeli własnego!!!! Co najgorsze, Polacy w kraju sprzedali się za 500+, 300+, 13 emerytura, itp.. WSTYD I HAŃBA NA CAŁY ŚWIAT..Prezydent 'prawnik' łamiący KONSTYTUCJE....WSTYD I HAŃBA . Nawet jego córka się go WSTYDZI, a M. Kaczyńska nie chce podać mu ręki..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama