Menu

Aldi szuka możliwości przeniesienia się do sieci

Aldi szuka możliwości przeniesienia się do sieci
Sieć dyskontów Aldi zmienia swoją strategię na brytyjskim rynku. (Fot. Getty Images)
W obawie przed utratą klientów, niemiecki dyskont Aldi zapowiedział wzmożone prace nad tym, aby przenieść znaczną część swojej działalności do sieci. Decyzja giganta jest odpowiedzią na fakt, że już niemal połowa wszystkich zakupów spożywczych ma miejsce przez internet.
Reklama

Według informacji BBC, Aldi rozważa obecnie "kilka koncepcji", w tym rozwój usługi "Click&Collect" oraz ścisłą współpracę z Deliveroo.

"To było niezwykłe sześć miesięcy, jakich nigdy nie widziałem w branży spożywczej" - przekazał dyrektor generalny Aldi w Wielkiej Brytanii, Giles Hurley.

"Wyniki sprzedaży są bardzo mocne, ale zdajemy sobie sprawę, że zmieniają się nawyki klientów i musimy rozwijać naszą działalność, aby sprostać nowym wymaganiom" - dodał.

Brytyjskie sklepy szukają nowych sposobów, aby dostarczyć zakupy do klientów. Na zdjęciu: robot dowożący zakupy ze sklepu Co-op w Milton Keynes. (Fot. Getty Images)

Szef Aldi oświadczył, że chce teraz na nowo zdefiniować dyskontowy charakter sprzedaży. W tym celu rozpoczęto m.in. testy usługi "Click&Collect" na terenie 15 próbnych sklepów.

"Jestem całkowicie przekonany, że jest to model, który możemy z powodzeniem przeskalować na cały kraj" - ocenił.

BBC podkreśla, że Aldi w przeszłości wykluczał wejście na rynek online, ale musiał zweryfikować swoją strategię w związku z nowymi nawykami klientów. 

Niemiecki gigant planuje teraz zainwestować w brytyjski rynek rekordowe 1,3 mld, aby dostosować sklepy do nowej rzeczywistości i otworzyć nowe punkty sprzedaży. 

Czytaj więcej:

Sainsbury's z rekordowym wzrostem zakupów online

Zakupy spożywcze na Amazonie z darmową dostawą

Tesco zatrudni 16 tys. osób. "Nikt nie spodziewał się takiej popularności zakupów online"

Aldi startuje na Wyspach z "kliknij i odbierz"

  Komentarze
  • Czytelnik
   29 września, 16:32

   Powodzenia, przeliczą się ze wszystkim.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama