Menu

Aldi, Morrisons i Waitrose łagodzą niektóre ograniczenia dotyczące zakupu produktów

Aldi, Morrisons i Waitrose łagodzą niektóre ograniczenia dotyczące zakupu produktów
Czyżby szaleństwo zakupów "na zapas" powoli się kończyło?... (Fot. Getty Images)
Aldi, Morrisons i Waitrose łagodzą wcześniej wprowadzone ograniczenia związane z zakupem niektórych swoich produktów. Wszystkie sieci supermarketów na Wyspach pozwalały klientom na kupowanie określonej liczby niektórych artykułów pierwszej potrzeby - po to, aby towaru wystarczyło dla większej ilości zainteresowanych.
Reklama

Aldi całkowicie znosi limity na wszystkie produkty oprócz kilku. Będzie można kupić po 4 sztuki mydła, papieru toaletowego, niektórych produktów w puszkach i alkoholu - oraz po dwie sztuki antybakteryjnego żelu do rąk, mleka UHT i mieszanki dla niemowląt.

Morrisons podnosi limity niektórych produktów z trzech do czterech na klienta, a pozostałe limity całkowicie usuwa, aby ułatwić ludziom przekazywanie darowizn na rzecz banków żywności.

Waitrose znosi limity na całą świeżą żywność. Mięso, ryby, drób i inne świeże produkty można teraz swobodnie kupować wraz z owocami i warzywami, których dotąd w ogóle nie ograniczono. Alkohol i słodycze wielkanocne również nie podlegają ograniczeniom, chociaż pewne restrykcje nadal obowiązują.

Obecnie Tesco, Sainsbury's, Asda i Co-op nie zmieniają swoich zasad dotyczących ograniczeń zakupów.

Tymczasem dane analityków konsumenckich Kantar pokazały ogromny wzrost sprzedaży w Wielkiej Brytanii w tym miesiącu. Średnia ta najbardziej wzrosła w dniach 16–19 marca, kiedy 88% gospodarstw domowych odwiedziło sklep spożywczy.

Natomiast w ciągu ostatnich czterech tygodni sprzedaż supermarketów rok do roku wzrosła o 20,6%.

Przeciętne gospodarstwo domowe wydało dodatkowe 62,92 funtów w ciągu ostatnich czterech tygodni, co stanowi równowartość pięciu dni na zakupy spożywcze.

Największy wzrost odnotowano w Londynie, a wydatki na artykuły spożywcze wzrosły o 26% w ciągu miesiąca.

Czytaj więcej:

Produkty, których Brytyjczycy nie kupują nawet w czasie pandemii

Tesco wprowadza ograniczenia w zakupach online

Waitrose: Koniec robienia zakupów w parach

Święta w UK bez czekoladowych jajek? "Nie są niezbędnymi produktami"

  Komentarze
  • Klemens
   31 marca, 17:23

   Czy wiecie gdzie można dostać fostersa lub budweisera w dużych kartonach ,bo idzie ciepły łykend i niebawi mnie stać w kolejkach za dwoma butelkami browara zwłaszcza do gryla ,jak ma ktoś namiary na jakomś sieciuwkę to chentnie skorzystam.

  • Gramatyk
   8 kwietnia, 00:01

   Naucz się gramatyki, synu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama