Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Aktywiści z grupy Just Stop Oil wstrzymują protesty na drogach

Aktywiści z grupy Just Stop Oil wstrzymują protesty na drogach
Wczoraj nie było już żadnej blokady na obwodnicy Londynu ani na żadnej innej drodze w kraju. (Fot. Getty Images)
Aktywiści klimatyczni z grupy Just Stop Oil ogłosili wczoraj, że wstrzymują na czas nieokreślony protesty na brytyjskich drogach. Przez ostatnie cztery dni ponowne prowadzili blokady na obwodnicy Londynu, co spowodowało poważne zakłócenia transportowe.
Reklama
Reklama

Grupa, która domaga się całkowitej rezygnacji z wydobycia paliw kopalnych, przekazała, że wstrzymuje swoją "kampanię obywatelskiego oporu", aby dać rządowi czas "na zrobienie tego, co jest właściwe" i w przewidywalnej przyszłości nie będzie blokować autostrady M25.

W ciągu czterech dni protestów na M25 policja zatrzymała dziesiątki aktywistów, a 11 z nich ma stanąć przed sądem. W środę wskutek prowadzonej przez Just Stop Oil blokady, ranny został jadący na motocyklu funkcjonariusz policji.

Po tym wydarzeniu komendant policji hrabstwa Essex zaznaczył, że to "tylko kwestia czasu", zanim ktoś zginie podczas protestu, zaś minister spraw wewnętrznych Suella Braverman wezwała policję, by podejmowała bardziej zdecydowane działania wobec protestujących.

W czasie blokad dróg kilka razy dochodziło do sytuacji, w których kierowcy sami usuwali protestujących z jezdni. (Fot. Getty Images)

Grupa Just Stop Oil, która ujawniła się w lutym tego roku, zdobyła rozgłos agresywnymi formami protestu - oprócz częstych blokad dróg, także aktami wandalizmu, jak przyklejanie się do obrazów w muzeach czy oblewanie farbą sklepów, salonów samochodowych czy budynków użyteczności publicznej.

W czasie blokad dróg kilka razy dochodziło do sytuacji, w których kierowcy sami usuwali protestujących z jezdni.

Czytaj więcej:

Aktywiści klimatyczni przykleili się do podłogi w sali posiedzeń Izby Gmin

Londyn: Aktywiści klimatyczni aresztowani po proteście w parlamencie

Londyn: Witryna domu towarowego Harrods oblana farbą przez aktywistów z grupy Just Stop Oil

Aktywiści klimatyczni na celowniku londyńskiej policji

  Komentarze
  • Big Ben
   12 listopada 2022, 16:43

   Znowu idoci opłaceni przez rząd. Czym oni chcą jeździć.? Tymi samochodami elektrycznymi gdzie energia coraz droższa i gdzie są bardziej szkodliwe dla środowiska niż te spalinowe( oczywiście ich utylizacja i produkcja baterii ). Bak na paliwo się nie zmniejsza a pojemność baterii z każdym ładowanie tak. Nie mamy żadnej infrastruktury do przejścia na baterie. Te baterię są z nami już 70 lat. Nic się nie zmieniło a jest wiele patentów na nowe baterię których reszta tych hipokrytów nie bierze pod uwage bo woli ciągnąć dalej ten świat na dno.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama