Adebayor bohaterem Tottenhamu Hotspur

W pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki Premier League, FC Southampton przegrało na swoim stadionie z Tottenhamem Hotspur 2:3.
Dzięki zdobytym trzem punktom, "Koguty" awansowały na 7. miejsce w tabeli, natomiast "Święci" zajmują pozycję 9.

Strzelanie rozpoczął już w 13. minucie gracz gospodarzy, Adam Lallana. Później jednak dwiema bramkami odpowiedzieli goście, a dokładnie Emmanuel Adebayor w 25. minucie i Jos Hooiveld, w który w 54. minucie pokonał własnego bramkarza. Pięć minut później do remisu doprowadził Rickie Lambert, ale w 64. minucie Adebayor ustalił wynik i dał swojej ekipie trzy punkty.

Warto podkreślić, że w niedzielnym meczu Tottenhamu nie prowadził już Andre Villas-Boas, który został niedawno zwolniony ze stanowiska. Na ławce zastąpił do Tim Sherwood.

Artur Boruc z powodu kontuzji nie znalazł się w składzie Southampton na to spotkanie. Między słupkami stanął Paulo Gazzaniga.