ATP World Tour Finals: Czwarty z rzędu triumf Djokovica

Novak Djokovic dostał za zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju ATP World Tour Finals w Londynie czek na ponad dwa miliony dolarów. (Fot. Getty Images)
Najwyżej rozstawiony Novak Djokovic pokonał szwajcarskiego tenisistę Rogera Federera 6:3, 6:4 w finale turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. Serb po raz czwarty z rzędu, a piąty w karierze wygrał kończącą sezon imprezę masters.

Choć mecz finałowy zamknął się w dwóch setach i trwał 80 minut, to kibice obejrzeli wiele ciekawych i widowiskowych zagrań w wykonaniu obu zawodników.

Był to drugi pojedynek Djokovica z Federerem w tegorocznym ATP World Tour Finals. Serb zrewanżował się rywalowi za porażkę w fazie grupowej, gdy przegrał w dwóch partiach.

Tenisiści ci mieli walczyć także ze sobą w finale poprzedniej edycji, ale Szwajcar wycofał się tuż przed meczem, tłumacząc się kontuzją pleców. W całej karierze grali ze sobą 44 razy. Bilans jest remisowy.

Wcześniej Djokovic triumfował w kończącej sezon imprezie masters czterokrotnie - w 2008 roku oraz w latach 2012-14. Dzięki niedzielnemu sukcesowi w klasyfikacji wszech czasów awansował na drugie miejsce, ex aequo z Ivanem Lendlem i Pete'em Samprasem. Liderem tego zestawienia pozostaje jednak Federer, który wygrywał sześć razy (2003-04, 2006-07, 2010-11).

Panie walczyły na przełomie października i listopada w Singapurze w turnieju WTA Finals, gdzie triumfowała Agnieszka Radwańska.