ATP Paryż: Nadal za silny dla Janowicza

W czwartkowym pojedynku 1/8 finału turnieju ATP na twardych kortach w Paryżu, Rafael Nadal ograł Jerzego Janowicza 7:5, 6:4. Mecz trwał godzinę i 44 minuty.
Pierwszy set był bardzo wyrównany, gdyż do pierwszego przełamania doszło dopiero w jedenastym gemie. Przy stanie 5:5 w secie Nadal wygrał gema przy podaniu Janowicza. Chwilę później "Rafa" serwował na tyle pewnie, że udało mu się zapisać pierwszą partię na swoim koncie.

Druga odsłona pojedynku dobrze zaczęła się dla Hiszpana, który już w pierwszym gemie przełamał serwis Janowicza. Polak odrobił jednak straty i doprowadził do remisu. Niestety dla Jerzego, Nadal ponownie wygrał gema przy jego podaniu. Największe emocje przyniósł dziesiąty, ostatni gem rywalizacji. W nim doszło aż do 15 wymian i ostatecznie to wielki faworyt cieszył się ze zwycięstwa.

Nadal awansował dalej, ale Janowicz pokazał się z bardzo dobrej strony i mógł sprawić niespodziankę.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem pierwszym Hiszpan zmierzy się z Richardem Gasquetem.