Menu

AC Milan bezpieczny. UEFA uchyla decyzję o wykluczeniu

AC Milan bezpieczny. UEFA uchyla decyzję o wykluczeniu
UEFA podjęła zaskarżoną przez klub decyzję pod koniec czerwca, jej powodem było naruszenie zasad finansowego fair play. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uchylił dzisiaj decyzję Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o wykluczeniu włoskiego zespołu AC Milan z najbliższych rozgrywek Ligi Europejskiej.
Reklama

UEFA podjęła zaskarżoną przez klub decyzję pod koniec czerwca, jej powodem było naruszenie zasad finansowego fair play.

Klub z Mediolanu, który przez wiele lat należał do byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, został kupiony w kwietniu 2017 roku przez chińskich inwestorów za 740 mln euro. Od tego czasu UEFA obawiała się o stabilizację finansową konsorcjum, które poprzedniego lata wydało około 200 mln euro na nowych zawodników.

Po zbadaniu dokumentacji finansowej klubu CAS stwierdził, że kara jest zdecydowanie zbyt dolegliwa, a zarzuty UEFA dotyczące naruszenia zasad fair play nie mają oparcia w faktach. Tym bardziej, że po zmianie właściciela jeden ze współudziałowców chińskiego konsorcjum Yonghong Li zainwestował w klub kilkanaście milionów euro.

CAS skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez UEFA, sugerując, aby nowa decyzja "zawierała środek dyscyplinarny proporcjonalny do aktualnej sytuacji finansowej klubu".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama