Menu

AC Milan bezpieczny. UEFA uchyla decyzję o wykluczeniu

AC Milan bezpieczny. UEFA uchyla decyzję o wykluczeniu
UEFA podjęła zaskarżoną przez klub decyzję pod koniec czerwca, jej powodem było naruszenie zasad finansowego fair play. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uchylił dzisiaj decyzję Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o wykluczeniu włoskiego zespołu AC Milan z najbliższych rozgrywek Ligi Europejskiej.
Reklama

UEFA podjęła zaskarżoną przez klub decyzję pod koniec czerwca, jej powodem było naruszenie zasad finansowego fair play.

Klub z Mediolanu, który przez wiele lat należał do byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, został kupiony w kwietniu 2017 roku przez chińskich inwestorów za 740 mln euro. Od tego czasu UEFA obawiała się o stabilizację finansową konsorcjum, które poprzedniego lata wydało około 200 mln euro na nowych zawodników.

Po zbadaniu dokumentacji finansowej klubu CAS stwierdził, że kara jest zdecydowanie zbyt dolegliwa, a zarzuty UEFA dotyczące naruszenia zasad fair play nie mają oparcia w faktach. Tym bardziej, że po zmianie właściciela jeden ze współudziałowców chińskiego konsorcjum Yonghong Li zainwestował w klub kilkanaście milionów euro.

CAS skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez UEFA, sugerując, aby nowa decyzja "zawierała środek dyscyplinarny proporcjonalny do aktualnej sytuacji finansowej klubu".

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.11.2019
  GBP 5.024 złEUR 4.293 złUSD 3.879 złCHF 3.911 zł

  Sport


  Reklama