Menu

A321neo dołączył do bazy Wizz Air Abu Zabi

A321neo dołączył do bazy Wizz Air Abu Zabi
Airbus A321neo to ultranowoczesny samolot. (Fot. A PRiori Communications)
Wizz Air Abu Zabi, nowa narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świętowała w niedzielę przylot pierwszego supernowoczesnego samolotu typu Airbus A321neo na międzynarodowe lotnisko Abu Zabi.
Reklama

Wizz Air Abu Zabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie, oraz Wizz Air Holdings Plc, otrzymała niedawno status narodowego przewoźnika od rządów ZEA .

Samolot typu Airbus A321neo pomoże Wizz Air Abu Zabi osiągnąć najniższy ślad środowiskowy i najniższe koszty utrzymania bazy wśród swoich konkurentów w regionie. 

W A321neo wykorzystano najnowsze technologie, w tym nowoczesne silniki i konstrukcję kabiny, które pozwalają obniżyć koszty paliwa o 20 proc. Ponadto, samolot oferuje liczne korzyści dla środowiska, w tym niemal 50-procentową redukcję poziomu emisji hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. 

Kolejne ultranowoczesne samoloty Airbus A321neo dołączą do tamtejszej floty w ciągu pierwszego pół roku działalności. Pozwolą one zaoferować jeszcze więcej przystępnych podróży, łącząc stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich z innymi krajami w Europie i poza nią. Siatka tras planowanych dla tych samolotów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

"Mamy kolejny wspaniały powód do świętowania. Wraz z przybyciem naszego pierwszego samolotu do Abu Zabi, uczyniliśmy ważny krok na drodze do rozpoczęcia działalności i rozwoju naszej obecności w Abu Zabi. Przyczyniamy się w ten sposób do zwiększania lokalnej różnorodności gospodarczej, jednocześnie oferując coraz bardziej przystępne podróże w naszej siatce niskokosztowych połączeń" - oświadczył Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający w Wizz Air Abu Zabi.

Czytaj więcej:

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu

Wizz Air zainaugurował pierwszy lot do Abu Dhabi

Wizz Air odwołuje loty do Portugalii i Szwecji

Ryanair, Wizz Air i easyJet nie odwołują lotów z UK do Hiszpanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama