Menu

50 euro za filiżankę kawy. Symboliczny gest klientów we Włoszech

50 euro za filiżankę kawy. Symboliczny gest klientów we Włoszech
Klienci, odmawiając reszty, symbolicznie wspierają włoskie bary. (Fot. Getty Images)
Po 50 euro za filiżankę kawy zapłaciło w barach dwóch klientów w różnych częściach Włoch w pierwszym dniu dalszego odmrażania kraju i otwarcia lokali gastronomicznych. Obaj zrobili to dobrowolnie, symbolicznie wspierając pracowników branży w kryzysie.
Reklama

Pierwsze opisane przez media zdarzenie miało miejsce w barze w mieście Marsala na Sycylii. Stały klient otwartego po przerwie baru zamówił tam pierwszą kawę od marca. Dostał rachunek na 0,80 euro.

Wręczył kasjerce 50 euro, zaznaczając, aby zatrzymała resztę. "Byliście zamknięci przez 50 dni. To minimum, co mogę zrobić" - przyznał.

Kiedy kobieta próbowała wręczyć mu resztę, klient wyjaśnił: "Ja mam szczęście. Mam pensję urzędnika państwowego i jestem opłacany także z twoich podatków". Następnie wyszedł, rzucając na pożegnanie: "Do jutra".

Kilka godzin później podobna wiadomość napłynęła z okolic miasta Ascoli Piceno w regionie Marche. W miejscowości Carassai stały klient tamtejszego baru również dał za kawę 50 euro i odmówił przyjęcia reszty.

Właściciel baru Rino Spaccasassi przekazał włoskim mediom: "Jestem bardzo zadowolony. Uznałem to za sygnał świadczący o trosce wobec trudności, jakie przeżywam".

Czytaj więcej:

Sycylia zamknięta na dłużej. Turyści nie zostaną wpuszczeni

Włochy: Od 18 maja podróże po regionie, od 3 czerwca otwarte granice kraju

Włochy: Słona kara za rzymskie wakacje

Włochy: Koniec kwarantanny, czyli kluczowy etap otwarcia kraju

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama