Menu

37 proc. Kanadyjczyków ograniczyło lub ograniczy podróże lotnicze

37 proc. Kanadyjczyków ograniczyło lub ograniczy podróże lotnicze
Około 10 mln Kanadyjczyków ogranicza lub zamierza ograniczyć loty. (Fot. Getty Images)
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 16 proc. Kanadyjczyków deklaruje ograniczanie lub rezygnację z podróży lotniczych, a kolejnych 21 proc. prawdopodobnie to uczyni - wynika z sondażu Abacus Data. Oznacza to, że około 10 mln Kanadyjczyków ogranicza lub zamierza ograniczyć loty.
Reklama

Jak wykazała ankieta, wśród osób podróżujących służbowo 26 proc. deklaruje, że już ograniczyło delegacje, a kolejnych 25 proc. ma taki zamiar. Ponadto, 21 proc. użytkowników komunikacji autobusowej i 18 proc. podróżujących koleją twierdzi, że ograniczyło korzystanie z tych środków transportu.

Wśród osób, które zazwyczaj spędzają urlop w podróży, w sumie 52 proc. zrezygnowało lub prawdopodobnie zrezygnuje z tego typu wakacji. Z kolei wśród uczestników rejsów odsetek ten wynosi aż 63 proc.

18 proc. podróżujących koleją twierdzi, że ograniczyło korzystanie z tego środka transportu. (Fot. Getty Images)

Jeśli chodzi o odwiedzanie licznie uczęszczanych miejsc, połowa Kanadyjczyków, którzy regularnie chodzą do muzeów, na koncerty czy imprezy sportowe, już ograniczyła lub prawdopodobnie ograniczy uczestnictwo w tego typu wydarzeniach.

Wizyty w restauracji ograniczyło jak dotąd 15 proc. ankietowanych, a kolejnych 23 proc. może to uczynić w przyszłości. Z kolei ograniczenie wizyt w centrach handlowych deklaruje 13 proc. ankietowanych, a 25 proc. prawdopodobnie to zrobi. Podobne zmiany w zachowaniach dotyczą chodzenia do kina.

Jak twierdzi szef Abacus Data Bruce Anderson, ciągły napływ informacji na temat koronawirusa i udostępnianie tych informacji w mediach społecznościowych powoduje zmiany w zachowaniach milionów ludzi. Jego zdaniem, największy wpływ będzie to prawdopodobnie miało na przewoźników, ponieważ ludzie zamierzają ograniczyć podróże do tych niezbędnych.

Czytaj więcej:

WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

Koronawirus w UK: Minister finansów obiecuje fundusze dla NHS

Koronawirus i sztormy zatrzymały Brytyjczyków w domach

Światowa Organizacja Handlu: W czasach epidemii lepiej płać kartą

Najstarszy mężczyzna świata: "Hiszpanka" była gorsza od koronawirusa

Koronawirus w USA: Coraz więcej zakażeń w stanie Nowy Jork

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama