Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Świąteczna ciężarówka Coca Coli znów zawitała do Londynu

Świąteczna ciężarówka Coca Coli znów zawitała do Londynu
Wielka czerwona ciężarówka wyruszyla w trasę po Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Nie ma świąt Bożego Narodzenia w Londynie bez światełek na Oxford Street, zabawy w Winter Wonderland i ciężarówki Coca-Coli. Właśnie o tym, że święta już blisko, przypomina Coca-Cola, ponieważ wyczekiwany przez wielu coroczny tour ciężarówki tej marki powraca w 2022 roku. 
Reklama
Reklama

Coca-Cola nie wymyśliła świętego Mikołaja, ale przyczyniła się do utrwalenia jego wizerunku po tym, jak w 1931 roku w reklamie Coli pojawił się wesoły staruszek z białą brodą pijący z butelki słodki napój podczas świąt Bożego Narodzenia.

Istnieje utrwalony przez lata mit, że to dzięki Coca-Coli święty Mikołaj zwyczajowo nosi ubranie w kolorze czerwonym, czemu australijski oddział Coca-Coli usilnie zaprzecza. Jednak obecnie te dwie rzeczy wszystkim tak właśnie się kojarzą, a ludzie w całej Wielkiej Brytanii czekają na pojawienie się kultowej ciężarówki z ogromnym, pijącym Coca-Colę Mikołajem. 

Wiadomo, że w Londynie możemy spodziewać się wielkiego czerwonego pojazdu już w ten weekend. Wstępny plan trasy prezentuje się następująco:

 • 26-27 listopada - Beckton, Londyn
 • 8-10 grudnia - Dublin, Irlandia
 • 16-17 grudnia - Belfast, Irlandia Północna

Podczas tegorocznej trasy marka nawiązała współpracę z Królewskim Instytutem Osób Niewidomych (Royal Institute of Blind People) i firmą NaviLens, zobowiązując się do dostosowania swoich opakowań do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Z okazji tej współpracy niektóre wielopaki Coca-Coli będą wyposażone w rozwiązania technologiczne NaviLens. Za każdą osobę, która weźmie udział w Coca‑Cola Truck Tour, firma sfinansuje równowartość jednego posiłku dla osoby w potrzebie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat świątecznych atrakcji, warto śledzić Instagram Coca-Coli

Czytaj więcej:

Śmieci po produktach Coca-Cola, Pepsi i Heineken stanowią jedną czwartą wszystkich odpadów w UK

Chińska chemiczka skazana na 14 lat za kradzież tajemnicy Coca-Coli

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama