Sprawdź historię kupowanego auta

10 sierpnia 2017, Londynek.net 400
Sprawdź historię kupowanego auta
W UK działa usługa online, dzięki której można sprawdzić historię każdego zarejestrowanego auta w tym kraju. (Fot. Thinkstock)

Martwisz się, że samochód może mieć zmieniony przebieg na liczniku? W Wielkiej Brytanii ruszyła usługa online, dzięki której można sprawdzić historię każdego zarejestrowanego auta w tym kraju.

Kupno używanego samochodu lub innego pojazdu zawsze napawa wieloma obawami; zastanawiamy się, czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne ze stanem faktycznym.

Media co rusz informują o oszustach, którzy na przykład przekłamują podczas sprzedaży faktyczny stan silnika.

Bezpłatna baza danych brytyjskich aut


Na Wyspach powstała specjalna baza danych wszystkich zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii autach. Co ważne, można z niej korzystać zupełnie za darmo. Sposób korzystania z niej również nie wymaga żadnych skomplikowanych operacji.

Wystarczy wejść na rządową stronę https://www.check-mot.service.gov.uk, podać nr rejestracyjny pojazdu oraz jego markę.

Jakie informacje o aucie zawiera baza?

Na stronie znajdziemy szczegółowy raport na temat samochodu. Dowiemy się m.in. tego, ile kilometrów w ciągu roku przejechał, czy przeszedł przegląd (MOT). Raport uwzględni także wszelkie informacje dotyczące wad, usterek.

Znajdą się też informacje o rodzaju używanego paliwa, kolorze samochodu czy dacie rejestracji. Zobaczymy też nagłe cofnięcia liczników, co będzie świadczyło o nieuczciwości handlarza samochodu.

A jeśli sprzedałeś samochód i ciekawi cię, co się z nim dzieje, możesz dowiedzieć się, czy jest jeszcze sprawny.

Gdzie jeszcze sprawdzić auto?

Jeżeli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek przy zakupie auta możesz zlecić kontrolę pojazdu na jednej ze stron: www.mycarcheck.com, www.hpicheck.com lub www.autocheck.co.uk. Raport z tych stron kosztuje kilkanaście funtów.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (4)


~Kris

zadna nowosc ta baza istnieje juz kilka lat

~Polak

Powszechnie jest wiadomo że przed zbliżającym się przeglądem MOT, ludzie jeżdżą do warsztatów i cofają wskazania licznika. Więc dane zawarte w takiej bazie należy traktować z dystansem

~Korektor

Komentarz usuniêty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

~Dosik

Witam
Prosze pomozcie potrzebuje dowiedziec sie czy platnik sprzedal samochod jak zeznal w sadzie .Gdzie mam sprawdzic czy dalej jest na jego nazwisko ?Podejzewam klamstwo aby uniknac zwrotu pieniedzy

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama