Jak odnowić Working Tax Credit?

19 września 2018, A.R 301
Jak odnowić  Working Tax Credit?
31 lipca - magiczna data dla pobierających Working Tax Credit. (Fot. Thinkstock)

Każdego roku każda osoba, której przyznano dodatek Working Tax Credit do 31 lipca musi złożyć deklarację, na podstawie której jego świadczenia będą kontynuowane.

Working Tax Credit to dofinansowanie dla osób, które pracują, ale maja najniższe dochody.

Pod koniec każdego roku podatkowego między 6 kwietnia a 30 lipca, osoby, które pobierają Working Tax Credit dostają pismo z HMRC z prośbą o aktualizację informacji na temat istniejących okoliczności osobistych i i osiągniętych przez ten okres dochodów.

Jak złożyć deklarację odnowy Working Tax Credit?

1.Drogą pocztową

HM Revenue and Customs już od początku roku wysyła wszystkim, którzy pobierali Working Tax Credit dokument o nazwie Annual Declaration. Należy go wypełnić i odesłać przed 31 lipca.

2. Online

Wystarczy tylko wejść na stronę HM Revenue and Customs – https://www.gov.uk/renewtaxcredits. W dokumencie Annual Declaration urzędnicy umieścili tez specjalny numer składający się z piętnastu cyfr, dzięki któremu możesz w sieci złożyć deklarację.

3. Przez telefon

To najbardziej czasochłonna metoda. Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii skarży się na czas oczekiwania na połączenie z urzędnikami. Możesz jednak tego dokonać pod numerem telefonu:
0345 300 3900 na terenie Zjednoczonego Królestwa. Jeśli dzwonisz z innego kraju, musisz połączyć się z numerem: +44 2890 538 192.


Kto może otrzymać Working Tax Credit?

Osoby bez dzieci lub z dziećmi już dorosłymi:
Jeśli znajdujesz się w tym przedziale i masz 25 - 59 lat, powinieneś przepracować przynajmniej 30 godzin tygodniowo,

Przynajmniej 16 godzin tygodniowo, jeśli jesteś w wieku minimum 60 lat lub kwalifikujesz się jako osoba niepełnosprawna.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (3)


~??

A dochody sie nie liczą?

~Bartek

po moim powrocie z angli obecnie wielkiej brytani albo jak kto woli zjednoczonego królestwa (UK) do RP Polski nie pobrałe powtażąm nie pobrałem kredytu z city bank we Wrocławiu (po prostu - nie dostałem go...), dalej troche pracowąłem i się leczyłem (już jest o.k.), wracając do tematu wyłąłem osobiście do portsmouth (chyba) wypełniwszy druki z pismami i Moim podpisem o zwrot podatku, do dzisiaj nie mam odpowiedzi, a minęło już ok 10 lat - czy to się zatały w royal hmrc? Wsyłałem też pismo o rentę w związku z zachorowniem na SCHIZOFRENIĘ PARANOIDALNĄ i dostałem odpowiedź że nic mi się bo niby c

Bartek

zemu nie należy z U.K., chciałbym się dowiedzieć czy może coś obecnie ma wspólnego ma working tax credit z tax back na wyspach brytyjskich nie doszukując się winnych... czy szukac rozwiazania w High Court?? Pozdrawiam bart.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama