Nostryfikacja dyplomu w Wielkiej Brytanii

17 października 2018, Brak komentarzy00
Nostryfikacja dyplomu w Wielkiej Brytanii
The National Academic Recognition nostryfikuje zagraniczne dyplomy w UK. (Fot. Getty Images)

Do znalezienia zatrudnienie w wyuczonym poza UK zawodzie, czasem konieczne jest udokumentowanie zdobytego w Polsce wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. W Wielkiej Brytanii istnieje kilka placówek zajmujących się uznaniem kwalifikacji dla poszczególnych zawodów.

NARIC
 

UK NARIC to Główny Wydział Uznawalności Wykształcenia w Wielkiej Brytanii. Świadczy usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i organizacji międzynarodowych z zakresu wykształcenia zagranicznego.


Organ ten udziela informacji i porad na temat sposobu porównania kwalifikacji i umiejętności zdobytych za granicą do brytyjskich krajowych ram kwalifikacyjnych. NARIC jest agencją państwową i reprezentuje brytyjski rząd.

Wiecej na stronie internetowej: NARIC

Statement of Comparability

W dokumencie  zawarte są informacje, dotyczące poziomu Twojego wykształcenia w porównaniu do kwalifikacji brytyjskich. Statement of Comparability respektowany jest przez wyższe uczelnie, urzędy publiczne, pracodawców i agencje pośrednictwa pracy.

Career Path Report

W tym raporcie znajdą się szczegółowe informacje na temat  wykształcenia konkretnej osoby. Opisuje on też system edukacyjny kraju, z którego pochodzi dana kwalifikacja, porównuje jej poziom z brytyjskim systemem i proponuje dalszą ścieżkę akademicką lub zawodową na Wyspach.

Zarówno Career Path Report, jak i Statement of Comparability, są osiągalne dla absolwentów uczelni zagranicznych, posiadajacych zarówno kwalifikacje akademickie, jak i zawodowe.

Czas oczekiwania na oba dokumenty wynosi 15 dni.

Proces nostryfikacji

Należy wysłać kopię dokumentu oryginalnego (np. matury), kopię tłumaczenia przysięgłego i co najważniejsze wypełnić aplikację online, wydrukować ją, dołączyć list intencyjny.  Podczas wysyłania wniosku pobierana jest opłata.

Koszt nostryfikacji:

Wnioski rozpatrywane są indywidualnie i trzeba za nie zapłacić zazwyczaj od 55,20 do 108 funtów.

Wykaz dokumentów potrzebnych do wszczęcia procedury oraz kosztów znajdziesz na stronie: NARIC.  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 0870 990 40 88.

Wymagane dokumenty:

  • kopia dyplomu oraz jego tłumaczenie,
  • wypis z indeksu lub suplement oraz jego tłumaczenie,
  • list określający rodzaj usługi i zawierający dane kontaktowe,
  • zaadresowa koperta zwrotna ze znaczkiem.
 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama