Polonia w Szkocji

17 marca 2017, Londynek.net, Brak komentarzy00
Polonia w Szkocji
Polacy w Szkocji integrują się z rdzennymi mieszkańcami. (Fot. Thinkstock)

Wielka Brytania jest jednym z najbardziej popularnych krajów wśród polskich imigrantów. Mimo że większość z nich decyduje się na pobyt w stolicy kraju, to stale zwiększa się liczba imigrantów osiedlających się w Szkocji.

Na terenie Szkocji mieszka ponad 100 tysięcy Polaków. Najwięcej imigrantów z naszego kraju znajduje się w okolicach Edynburga, Lothian, Glasgow i Iverness. Na kolejnych miejscach plasują się: Highland, Aberdeen i Grampian.

Tak wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Szkocji, ponieważ nie ma tam takiego nadmiaru siły roboczej jak np. w Londynie. Z pewnością ułatwia im to znalezienie pracy.

Poza tym pozytywny wpływ na wzrost liczby Polaków w Szkocji ma także przyjazne nastawienie szkockich władz. W 2006 roku Jack McConnell, ówczesny premier Szkocji, zachęcał do zamieszkania na terytorium Szkocji twierdząc, że jest to najprzyjaźniej nastawiony do imigrantów kraj.

Dobra sytuacja Polaków w Szkocji wpłynęła pozytywnie na utworzenie wielu polskich ośrodków polonijnych. Znajdują się wśród nich biblioteki, organizacje kulturalne oraz rozmaite stowarzyszenia i koła.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 2 kwietnia 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.2075 zł 0.05 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5769 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.1917 zł 0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.3319 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9675 zł 0.03 zł

Przelicznik walut

na
Reklama