Poronienie

20 marca 2019, Londynek.net, Brak komentarzy00
Poronienie

Poronienie występuje najczęściej w ciągu pierwszych 13 tygodni ciąży. Jeśli zaczniesz mocno krwawić, powinnaś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Możliwe inne objawy to ból brzucha i pleców.

Poronienie jest dość częstym zjawiskiem w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży i, prawdopodobnie, jedna z sześciu klinicznie rozpoznanych ciąż kończy się w ten sposób. Wczesne poronienie może trochę trwać. Może pojawić się krwawienie i uporczywy ból żołądka. Przy późniejszym poronieniu, obok krwawienia, występują też bóle przypominające ból porodowy.

* Oficjalna strona Miscarriage Association

Co zrobić?

Jeśli zaczniesz krwawić lub pojawią się bóle, skontaktuj się z osobą, która udziela Ci pomocy przedporodowej - przeważnie jest to położna, lekarz lub szpital. Czasami krwawienie ustępuje samo z siebie, a Tobie i Twojemu dziecku nic nie grozi.

Czasami jednak zdarza się poronienie i ma na to żadnej rady. Zostanie wtedy wykonany na Tobie zabieg “D and C" ("rozwarcie i łyżeczkowanie, od ang. „dilation and curettage), w czasie którego dziecko zostanie usunięte przez szyjkę macicy.

Pamiętaj, że poronienie nie dzieje się z niczyjej winy i nawet jeśli przytrafiło Ci się już kilka razy, nadal możesz mieć zdrowe dzieci. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, porozmawiaj ze swoją położną lub z lekarzem. Telefon zaufania Miscarriage Association 01924 200 799 jest czynny od poniedziału do piątku w godzinach 9-16.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama